Foto: Reuters / Scanpix
Aadu Hiietamm 4. mai 2017 04:00
USA president Donald Trump tekitas furoori hiljutise avaldusega, et tal oleks au kohtuda Põhja-Korea liidri Kim Jong-uniga, juhul kui tingimused selleks oleks õiged.

Saksa päevaleht Die Welt kirjutab, et analoogilist kohtumist on ajaloost raske leida. Nii ei saanud USA president Franklin D. Roosevelt ja natsliku Saksamaa liider Adolf Hitler Teise maailmasõja ajal kordagi kokku. Ka isa ja poeg Bushid keeldusid Iraagi presidendi Saddam Husseiniga kohtumast.

Tõsi, USA president John F. Kennedy kohtus 1961. aasta 3. ja 4. juunil Austria pealinnas Viinis tollase NSV Liidu juhi Nikita Hruštšoviga ning Richard Nixon nõustus 1972. aasta jaanuaris tollase Hiina liidri Mao Zedongiga lausa Pekingis kokku saama. Ent Kim Jong-un on võrreldes Hruštšovi ja Mao Zedongiga sootuks kergekaalulisem tegelane. 

Valge Maja pressiesindaja Sean Spicer rõhutas pärast Trumpi avaldust, et kohtumise toimumiseks tuleb Põhja-Koreal täita teatud tingimused. Mis need on, seda Spicer ei selgitanud.

Die Welt pakub välja, et Trump ja Kim Jong-un võiksid kohtuda näiteks Lõuna-Koread ja Põhja-Koread eraldavas nelja kilomeetri laiuses demilitariseeritud tsoonis. Teine võimalik paik oleks neutraalne Šveits, kus Kim Jong-un käis koolis.

Samal teemal

Kommentaarid  (18)

Joosep Oja Ottokar 5. mai 2017 13:32
Isiklikult elan Patkülas , hea suur koht , ruumi on piisavalt, süüa on. Koht ise asub Valgamaal.
naer 5. mai 2017 16:39
Ei usu Google ei näita sellist asulat.
Patküla gängsta 25. mai 2017 17:17
Võiks tulle jah Parkülla, selline hea rahulik koht, ruumi jätkub
veteran 4. mai 2017 21:27
Ikka Eestis- eessittujamaal.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS