Eesti uudised

VIDEO | BMW möödub ohtlikult lähedalt Harku-Rannamõisa teel trenni tegevast ratturist

Toimetas Piret Kütt, 2. mai 2017 17:29

75 KOMMENTAARI

v
viimsis ajas rattur koera alla.../ 4. mai 2017 19:16
antud lõigul on näha autot,kes sõidab oma sõidureas,kedagi riivamata ja tundub,et ka tehniliselt "tänavalegaalne"..ratturi kohta seda öelda ei saa...ratas on tänavakasutuskõlbmatu...puudu on tuled,peegel,porilauad,reg märk....ka ei kanna selle väntaja avalikul teel helkurvesti...seega-enne kui see "nõrgem pool"irisema hakkab,vaadaku esmalt enda õu üle ...seejärel hakaku jahuma talle tehtud ülekohtust...liigagi palju selliseid "MM tsempioniks" väntajaid on avalikel teedel,kellel puuduvad ratastelt eelloetletud kohustuslikud lisad-miks ei koti politsei neid???Pärnu mnt ,Tartu mnt,Peterburi tee...alad,kus suviti on 110km/h ja autojuhid enamasti seda võimalust ka kasutavad....OLen ise kogenud hämaral õhtul shokilähedast olukorda,kus 110 km/h esimeses reas sõites,avastasin äkki otse ees kaks higitriibiga perset sadulates!!,,kõrvuti!!!...sõidutee esimesel rajal,kõrval sõitis just suur ekspressbuss minust mööda???..Ratturid-tehke end nähtavaks,täitke LE nõudeid ja autojuhid märkavad teid ja -loomulikult-arvestavad teiega ...liikluses siiski nõrgematega..
p
poi/ 4. mai 2017 09:45
mina sõidan rattaga üldse vasakul pool, sest siis ma näen vastusõitvat autot
i
ints/ 4. mai 2017 07:35
enne kui halad pane vast turvavest selga...
l
Lumememm/ 3. mai 2017 19:22
Kirjutan ühest eelmisel suvel juhtunud loost.
Onu käis minu pool hoidiseid kuumutamas. Neil on suur ploomiaed. Kuna tema naisel on silmad haiged, siis ta kuuma käes olla ei tohi.
Minul jälle pole ploome.
Seega on meil kujunenud välja, et onunaine saadab mulle ploome ja mina kuumutan tema kompotid ka ära.
Kuumad kompotid olid onu auto tagumisel istmel plastmasskasti sees.
Auto on vana Žiguli.
Onu on 67 aastane.
Seega mingit kihutamist siin polnud.
Sõitsime Võru-Haanja teel, märkasime eespool gruppi jalgrattureid.
Siinkandis on jalgrattureid palju ja me teame ka, et neid tuleb karta.
Hakkasime jalgratturite grupist mööduma, kui üks jalgrattur keeras vasakule just meie autole ette ja hakkas sõbraga rääkima.
Vastassuunast tuli saepuruga veoauto.
Onu pidurdas nii äkitselt, et kompotid koos kastiga lendasid istmelt maha.
Onu vandus kurja ja lubas selle jalgratturi maha lüüa.
Õnneks ta seda ei teinud.
Ta sõitis neist mööda, pani oma Žigulil tuled vilkuma ja sõitis neil ees 9 kilomeetrit kuni Haanjani.
Jalgratturid karjusid ja näitasid keskmist sõrme.
Kes siin süüdi oli?
Kelle elu oli ohus?
Kas minu ja onu?
Või selle jalgratturi?
Kelle kompotid katki läksid?
Praegu mõtlen, et kui oleks advokaadi palganud, ehk oleks kompottide eest hüvitist saanud :)
Hiljem, kui onunaisel oleks veel ploome olnud, oleks pooled advokaadile andnud...
t
Tarmo-Koit/ 3. mai 2017 18:14
Kumbalgi neist, ei ratturil ega bemmil pole tiibu küljes, millega teisele külge haakuda ja oma meetri jagu õhku jäi ratturi ja auto vahele. Närvid on nõrgad ja isekus väga suur. Muidugi oleks võinud kaugemalt mööduda, et mitte jalgratturile hirmu valmistada, aga mingit ohtu selles olukorras ka ei olnud.
s
Sport/ 3. mai 2017 16:13
Mis trenni??? On keegi näinud,et Kanter vabaduse väljakul ketast lennutaks trenni mõttes või Värnik Viru tänaval oda viskaks ? Igasugu sadulapeded pangu omale teelõik kinni ja muljuge seal nii palju kui jaksate.Avalikus liikluses ei ole mingit trenni ja kui kasukatpidi ukselingi taha kinni jääte ,siis saate aru kuskohas ja mismoodi jalgrattaga liigeldakse
e
erik/ 3. mai 2017 10:56
Ratturid väga kaugelt ette tee peal näha. Olen alati kiiruse juba kaugelt maha võtnud kui liiklus tihe. Ja möödun piisavalt suure vahega. Ei ole mul kahju sellest 5 sekundist mille kaotan. Ei saa aru miks inimesed vihkavad üksteist nii palju. Arusaamatu
e
Endine rattasportlane./ 3. mai 2017 10:53
Et siis "Hoiame valgest joonest võimalusel paremale" ??? Aga mida videos on näha , kas seal sõidetakse joonest paremal ? Ega ikka küll ! Olen ise kunagi tegelenud maanteeratta võistlusspordiga ja trennikohtade valik polnud mingi suvaline, sest väiksema liiklusega teed on ka kitsama standardiga teed, ning nendel teedel küljetuules sõitmist pole just tark tegu praktiseerida (mida videos just tehakse), sest teepeenrast selleks ei piisa, kui just pole oma kollaste vilkuritega saateautot kaasas. Ka see väide nagu ei mahuks selleks ettenähtud rattateedele trenni tegema pea kohe mitte paika ja nõustun täiesti autojuhtidega. Kui on olemas rattateed, millele on miljoneid kulutatud, siis miks ikka sõidetakse autoteel ja pärast vingutakse, kui mõni auto möödub väga lähedalt ? Kui veel trenni spetsiifikasse laskuda, siis maantee trenn baseerub rohkem cadense -le, erinevalt trekisõitjate trennist ja see metoodika sobib väga hästi just rattateedel sõitmiseks, et enne, kui vinguda vaadaku peeglisse !

t
To:10.07/ 3. mai 2017 10:17
Kui ei näe, et sõidetakse teekatte märgistusel,elik valgel joonel,pole mõtet tühja jutustada.
p
Pühapäevaratturi naine/ 3. mai 2017 10:07
Auto peaks rattast möödumisel jätma 1 meeter vahet. Miks me imestame, et rahvaarv on väike? Autojuht ei tee ühtegi ohutuks liiklemiseks vajalikku manöövrit. Rattur sõidab asfaldi ääres; rohkem paremale ei anna hästi hoida, sest edasi on kruusane ala ja seega kukkumisoht. Autojuht käitus nagu tavaline hoolimatu liiklushuligaan.
e
Ene/ 3. mai 2017 10:01
Austage kaasliiklejaid. Jalgrattur on nõrgem lüli antud olukorras ning nii lähedalt möödasõit võib kaasa tuua väga kurvad tagajärjed. Küsitakse, et miks jalgrattur sõidab nii või naa, siis kas (auto või) autojuht ei suuda inimlikult sellises olukorras käituda. Kui palju AETAKSE alla jalakäijaid, jalgrattal või ka mootorrattal sõitvaid inimesi nt. Lauri Aus jne. Ja kui asi lõpeb avariiga, siis eluks ajaks märk küljes. Kas selliselt käituvaid autojuhte ei peaks uuesti koolitama, selleks saame raha trahvidest. Lõuna Ameerikas tuli mõte üle tee minna kuid ülekäigu rada ei näinud. Seisin 4rajalise tee ääres ja mõtlesin, et mida teha ja uskumatu, autod hakkasid kinni pidama ja lasid mul üle tee minna. Muidu tundus liiklus kohati pöörane. Koerad kõndisid ka tee äärtes, läksid üle tee ja kõik märkasid. Küsisin kohalikelt ja nende jaoks oli see norm, et austatakse teisi.
m
Mõlemat/ 3. mai 2017 09:50
Kõik algab austusest üksteise vastu. Täna kohtab viisakust ja austus väga harva. Kõik tahavad ainult oma õigusi. Mina, mina mina. Saaks ainult ära teha. Saaks ainult kedagi maha teha ja materdada. Olegem mõistvad ning lugupidavad. Mina tänan!
K
- - -/ 3. mai 2017 09:29
Kohe näha,et videos osalenud, on enda õigustamiseks asunud vähgi kaineid komme miinustega hindama. See ju vana tõde, et teise silmas pindu nähakse,märkamata sealjuures palki oma silmas.
k
kus oli rammiv politsei?/ 3. mai 2017 08:59
miks vaja meedias neid "õppevideoid" levitada? Aga sellepärast, et politseid polnud ja hulllul jäi karistus saamata. Liiklejad peavad ise hulludest eemale hoidma, sest politseid pole kui seda vaja on.
r
RS 2/ 3. mai 2017 09:55
Ja sina ei saa tatti pritsida teemal, et politsei jälle rammis. Õige! Siis tuleb m.öliseda teisest aspektist.;)
m
MMk/ 3. mai 2017 08:50
Kui palju pilt olen tegemata jätnud, kus kari rattureid terve sõiduraja hõivanud ja katsu neist mööda saada. Tõesti miks ei sõideta rattateel? Ning miski pärast ronivad sinna, kus heitgaas kõige rohkem :-D
j
jama/ 3. mai 2017 08:37
ja trenazöörid ka olemas.pole ju probleemi.ja vinguvad veel,et pole sõita kuskil.

j
jama/ 3. mai 2017 08:27
miks siis ratturid ei sõida staadionil?esiteks on päike väljas kui sõidetakse piiri peal ei ole aru saada kas sõidetakse teel või mitte.ja ratturitel on võimaliks sõitta ettenähtud kohas ja selleks on jalgratta teed olemas.ma ei saa aru miks seda nii suureks tehakse?väga vihale ajavad need kes maanteel kakerdavad.enamik staadionid ju vabad,poleks ju mingeid probleeme seal sõitta.
j
Jumanji / 3. mai 2017 07:35
Trenni tegev... :))) Minu arust läheb see vend maapoodi viina järgi. Üldiselt, aga võiks ratturid üldse teedelt kaduda ja kasutada oma nii öelda trenni tegemiseks kergliikluseks mõeldud teed.
k
Kodanik/ 3. mai 2017 07:07
Ratturid kõik kergliiklusteedele, milleks muidu on nii palju neid rajatud ning kulutatud. Sõiduteed enamus nii kitsad, et sinna ratturitel suur risk minna.
k
KO/ 3. mai 2017 06:52
Pane veel rohkem hashtage, siis on ägedam postitus!
n
nIISUUR/ 3. mai 2017 06:29
r
rattur on süüdi/ 3. mai 2017 04:48
Auto sõidab keset oma suuna teed ja rattur on pigem vales kohas, vaadake videot korralikult, auto sõidab keset talle lubatud teed ja rattur on pigem vales servas.
j
jane/ 3. mai 2017 00:22
Bemmijuht üritab sellest lambakarjast vōimalikult ruttu mööda saada ...selleks peab ta kalduma vastassuunavööndisse..kui samal ajal oleks vastu tulnud mōni rekka siis oleks suuretōenäosusega väga traagilised tagajärjed....need väntajad peaks trahvi saama ja edaspidi neil lubatud aint sōtkuda vokki kuskil neljaseina vahel..
k
Karla/ 3. mai 2017 00:15
Üldiselt piirkiirus pole kohustuslik miinimum, vaid MAX. PIIR. Samas kes ei oska või ei suuda normaalselt ja ohutult aeglasematest kaasliiklejatest ( ka kaherattalistest) mööda sõita soetage omale korralik auto, millega saab normaalselt möödasõite teha või minge autokooli kursustele. Ka mootrraturitel, sääreväristajameestel ja jalgratturitel on õigus ohutule liiklemisele ja sellele, et ülejäänud nendega arvestaks. Päikest, ohutut ja hoolivate liikemist.

h
helsinkist vantaa poole/ 2. mai 2017 23:51
pole ma iial ühtki ratturit ega hobueeslit teel töllerdamas näinud. Eestis võiks ka eeskuju sellest olla !
t
Teedele on ilmunud hullud jalgratturid/ 2. mai 2017 23:36
Keset suuri ummikuid on viimasel ajal ilmunud jalgratturid, tulevad kimaga 2. ja 3.rea vahel, keerutavad ridade vahel ning arvavad, et sa pead neid nägema. Ma ei saa aru nendest inimestest, kes tahavad niimoodi oma eluga riskida ja siis räägitakse ohtlikust möödasõidust. Teed on kitsaks joonistatud ja hullud jalgratturid arvavad, et autojuhid näevad neid, ega ei näe küll kesklinnas a la bussijaama juures. Ratturitel tuleks ka keelata rattatee olemas olul suurte magistraalide ristmike ületamine.
t
Tuleb trenni teha/ 2. mai 2017 23:32
mitte luuslangi vedada, siis ei jõua isegi Ferrari järele, mingist bemmist rääkimatta.:))
P
2+ meetrit/ 2. mai 2017 23:19
Peab vahemaa möödasõitu tehes olema.
u
Urmas / 2. mai 2017 23:05
Üks tropp autojuht sõitis Tallinna Bussijaama juures minust nii lähedalt mööda, et auto peegel käis vastu minu külge ja lengstangi vastu, lenksu sang rebis peegli autolt otsast ja lenksu sarv lõikas , kui ma auto poole kreeni vajusin autole tervele parempoolsele küljele ilusa prao sisse. Tropp jäi seisma, et veenduda, et minuga on kõik korras ja siis sõitis edasi. Hoiame ikka vahet!!!
l
Lumememm/ 2. mai 2017 23:03
Miks ta arvab, et tohib mööda valget joont sõita?
Joonest vasemal on autodele.
Joonest paremal jalgrattale.
Hetkel on pool tema pead, pool p....t ja vasem jalg autojuhi poole peal.
Kui need bemariga kaasa lähevad, on tema oma süü.
u
Urmas/ 2. mai 2017 22:43
Miks jalgrattur nii tee ääres sõidab? Jalgrattaga maaneel sõites olen sõidan vähemalt 1m. teeservast maantee pool, ei ole ju mõtet ukerdada teeservas, kus on igasuguseid naelu ja naaste mis rehve lõhuvad. Bemmi juht on eriline tropp!
v
VR/ 2. mai 2017 22:33
See minu ütlemine oli Kuuuurijale

b
BB/ 2. mai 2017 22:32
Viug ja ving igal pool. Ükskord sõidetakse motikale selle peatamiseks otsa ja hala algab.
Nüüd ei sõidetud vaesele pedaalitallajale otsa ja jälle nutt ja hala.
Olge positiivsemad, kõik on ju elus!
v
VR/ 2. mai 2017 22:31
Kah õige. Aga sel lool ju nägijaid mitmeid, eks need peaks tõe paikapanema.
l
loe ja imesta/ 2. mai 2017 22:29
huvitav mis oleks juhtunud kui ratturi asemel oleks vennike kimanud raudruunaga 5-10 km/h ?
lugege lambad ls i
t
teadja/ 2. mai 2017 22:27
See bemmivend leitakse üles ja ta saab korraliku karistuse.
t
teadjale/ 2. mai 2017 22:34
Sõidad oma rattaga tast lähedalt mööd vä?Proovi vibraatorit
k
Kuuuurija/ 2. mai 2017 22:17
Vastutulev auto võis mööduda just hetk enne video algust ja olla ka põhjuseks, miks buumer nii lähedalt möödus. Miks muidu ratturi video nii vahetult enne BMW möödumist algab? Vastutulnud auto oli vaja välja lõigata...
v
VR/ 2. mai 2017 22:09
Kui autojuht ise selgitust ei anna ei saagi tõde teada. Kas juht üldse märkas rattureid, võibolla kruttis raadiot või rääkis moblaga. Nii lähedalt polnud mingit mõistliku põhjust möödumiseks kusjuures ei olnud ka vastutulevaid autosid.
Ratturid peaksid juba lihtsalt enda tervise huvides sõiduteel kindlasti helkurvestides olema ja samas auto peaks ratturitest mööduma ohutust kaugusest. See, mis toimus ei olnud ohutu kaugus. Ma arvan, et miski selle autojuhi tähelepanu häiris ja tahaks uskuda, et ta nii segane polnud, et seda teadlikult või mingis koomas olekus tegi. Aga mine tea...
k
kodasma/ 2. mai 2017 22:05
eestis tuleks BMW müük ära keelata sest sellega kaasneb aju invaliidsus kahju .
v
vilz/ 2. mai 2017 21:57
näen et kardaanikangutajad võtavad sõna kõvasti :) enamus kindlasti 20.a.+ autodega

t
to muki/ 2. mai 2017 21:51
kas pean maksma ve??? On ikka l...s!
t
to muki/ 2. mai 2017 21:51
kas pean maksma ve??? On ikka l...s!
r
RAW/ 2. mai 2017 21:50
jarjekordne BMW pede roolis politsei peaks selle topraga ette votma
t
to ./ 2. mai 2017 21:46
Kui sa ei saa liikluses hakkama, käi jala, eksole! Mida sa halad! Kasuta piduripedaali ja kui vaja langetad kiirust, et oleks turvaline mööduda jalgratturist! Sina ega teised siinkribajad ratta(ratturi) vihkajad ei tule korda looma ja keelama! On arusaadav!?
k
Kuuuurija/ 2. mai 2017 21:46
Jalgrattal paistavad puuduvat kodarahelkurid ja tagumine helkur. Kas sel esihelkur ja rattakell on, on selle videolõigu järgi raske öelda. Teevad Ansipit...
A
./ 2. mai 2017 21:32
Alustuseks--pidevalt kirutakse "põhjendamatult aeglaselt sõitjaid", kellest tuleb mööda sõita, Et kogu liiklus toimiks ettenähtud lubatud sõidukiiruse piires.
Antud olukorras sõitis küll jalgrattur tuimalt mööda valget joont, tekitades olukorra, kus autojuhte sunniti möödumiseks vastassuunavööndisse põikama. Tekitades lausa laupkokkupõrke ohu.
Teine võimalus--äkkpidurdada täielt kiiruselt , mis tekitab tagant otsasõidu ohu.
Just selleks raiskabki riik meeletuid maksumaksja rahasid, et ehitada ratturite ja jalakäijate teid. sest nendel teedel liiklejad kütuseaksiisi ei maksa, ja nende mugavus on teiste poolt kinni makstud.
s
siret/ 2. mai 2017 21:31
BMW juhtidel ei ole ju ajusid olemas!!! ma tean isiklikult ianult 5 BMW juhti,kes suudavad veel bemmide mainet hoida-sõitta eeskirjade järgi!. BMW juhid on viimased debiilid/tropid,kes võib-olla on ostnud endale load ja ei tea,mis tähendab inimelu! Kristiseerige kui tahate aga ausalt annab saavida!
k
khghkk/ 2. mai 2017 21:27
Trenni tehakse staadionil või spordihoones aga mitte maanteel. Need kitsesõtkujad lasku endast õhk välja ja ärgu ülbitsegu.

m
muki/ 2. mai 2017 21:26
Huvitav kas maksate liikluskindlustust et maanteel kakerdada.
r
ratas/ 2. mai 2017 21:21
Esiteks on kergteel ja rattaga kakerdada autoteel on suisa lambanali.
a
autojuht/ 2. mai 2017 21:11
Minu ees sõitis grupp jalgrattasporylasi.Kui jõudsin nendega kohakuti keeras tagumine rattur ilma suunda näitamata vasakule,et asuda gruppi etteotsa-tekitades bäga ohtliku olukorra.Viimane aeg ka jalgrattasportlastel hakata maanteel sõites liikluseeskirju täitma
v
Valgel/ 2. mai 2017 21:06
Õieti tegi, miks numbrimärk avaldati antud tegevusega rikub ÕL seadust privaatsusele anna see pasaleht kohtusse
a
arvamusele/ 2. mai 2017 21:03
Kuidas oleks elementaarse suunatule näitamisega ja veidi vasakule hoidmisega? Või pole see enam moes?
k
Kui ei suudeta/ 2. mai 2017 21:01
autoga liigelda viisakalt, siis kasutage alternatiivset liikumisvõimalust-takso, ühistransport, leidke enda sõidutamiseks sõber või sugulane! Kõigile peaks teedel ruumi jaguma!
a
arvamus/ 2. mai 2017 21:06
Kui jalgratturid ei suuda turvaliselt sõita-kasutagu drenazööri
k
Kuuuurija/ 2. mai 2017 20:57
Vaesed trennitegijad! Ei jaksa ohu olukorras pidurdada ja selle möödumisel jälle kiirendada? Ma olen korduvalt näinud ka Eesti koondise dressis rattureid kergliiklusteel, ja saavad hakkama küll. Tüüpiliset kohtab 10 km kergliiklustee lõigul u 10 vastutulijat ja natuke vähem neid, kellest mööda sõita. Kilomeetri tagant korraks teise teeserva sõita ja vajadusel hoog maha võtta ei ole ju palju. Ka rattavõistlusel tuleb ju pidurit vajutada.
s
Solei/ 2. mai 2017 20:52
Alles ükspäev käisin rattaga sõitmas.Sõitsin õigel pool , valge katkendliku joone taga.Rohkem ei saanud m7nna, sest sirelihekk ja surnuaed tulid kohe vastu.Sõitis suur rekka mööda, nii, et rattapealt maha tulles vaatasin , kas varrukas on väga tolmune.
Ma ei õigusta mitte ühtegi osapoolt liikluses, ega kiru, aga me kõik peaksime üksteise vastu viisakamad olema ja arvestama teiste liiklejatega, kes teepeale on sattunud.

t
to jalakäija/ 2. mai 2017 20:49
Teen maanteerattaga trenni....ehk jõudis nüüd sulle kohale, mida tahtsin öelda
j
jalakäija to to jalakäija/ 2. mai 2017 20:58
Tahad kimada-kasuta drenazööri-sinusugused kimajad tahtsid mind ülekäigurajal vigaseks sõita
l
Lohutuseks vingujatele mõlemal teel,/ 2. mai 2017 20:47
et karma oskab päris hästi karistada. iseasi kui palju te sellest ise aru saate.
t
to kuradi.../ 2. mai 2017 20:37
Kui sõidan sinu pakutud kergliiklusteel keskmise kiirusega 40km/h, kas siis sul on seal turvaline liikuda?
j
jalakäija/ 2. mai 2017 20:43
Aga sa võid ju aeglasemalt sõita.Hooli teiste eludest ja siis hoolitakse sinu elust. Vingu vähem
k
Kuskilt lugesin, et see põmmpea oli juua täis kui tatikas ja talle oli mitu korda politsei välja kutsutud. / 2. mai 2017 20:36
Viimased olid venitanud püksikummi.
k
Kuuuurija/ 2. mai 2017 20:31
Ilmselgelt see rattur ei hooli oma elust. Saaks ju jupp maad paremal pool sõita. Aga ei - ikka on vaja ronida nii vasakule, kui julgus lubab...
e
ekmos/ 2. mai 2017 20:31
Bemmimees kas tahtsid ära tappa? Sinu koht on kuuri taga augus.
m
mis loomad/ 2. mai 2017 20:23
siin küll kommenteerivad? Siin rikutakse vägagi otseselt liikluseeskirju, mis ei luba sellist möödasõitu sooritada. Vähe sellest, rikutakse esmast inimõigust - õigust elule.
k
küsimus/ 2. mai 2017 20:32
Millist LE punkti konkreetselt????? Oled seenekesi näksinud vä?
o
Ohtlikult lähedalt???/ 2. mai 2017 20:16
Antud juhul sõidab jalgrattur valgel joonel,kuigi väidetakse,et püütakse hoida võimalikult paremal. Ka siin oleks saanud vabalt hoiduda 30-40 cm. asfaldi serva poole. Paneb imestama ka jalgratturi tume riietus. Üheks ohutuse tagamiseks on helkurvest ja ka päevasel ajal plinkiv, punane lamp. Sõidan ise ka rattaga ja kasutan mõlemat vahendit nii valgel kui pimedal ajal.

L
arvamus/ 2. mai 2017 20:11
Lõpetage vingumine ühtegi LE sätet pole rikutud.
j
Jürka/ 2. mai 2017 19:54
Aga auto oli ju BMW ehk Bemar, nemad ainult nii oskavadki sõita.
r
rallitaja/ 2. mai 2017 19:51
aga ratturitest niipea puudust tule ...
e
Erik/ 2. mai 2017 19:49
See oli esimene koduümbruse tee millel loobusin rattasõidust. Soovitan ka püssimatele meestele 😂
k
kuradi ketivenitajad,/ 2. mai 2017 19:40
need tondid ei sõida kergliiklusteel isegi siis kui see on olemas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee