Maailm

Malta peaminister soovib kaitsta oma perekonna au (2)

Aadu Hiietamm, 3. mai 2017 04:00
Joseph MuscatFoto: Reuters / Scanpix
Malta peaminister Joseph Muscat (43) kuulutas üllatuslikult välja ennetähtaegsed parlamendivalimised, mis toimuvad 3. juunil, vahendab ajaleht Der Standard.

Malta on alates 1. jaanuarist kuni 30. juunini Euroopa Liidu eesistujamaa ja tavaliselt hoiduvad liikmesriigid valimiste korraldamisest eesistumise ajal.

Malta peaminister põhjendas ennetähtaegseid valimisi sooviga kaitsta oma perekonna au. Nimelt on viimastel päevadel seostatud nii peaministrit kui ka tema perekonda nõndanimetatud Panama paberite skandaaliga. Uute süüdistuste järgi kuulub peaministri abikaasale Panama offshore-firma. Sellise maksuvaba firma omamine ei ole küll ebaseaduslik, kuid sageli seostatakse neid korruptsiooni ja rahapesuskeemidega. Ka energeetikaministril Konrad Mizzil ja peaministri kantseleiülemal Keith Schembril on varjatud offshore-firmad.

Joseph Muscat ütles, et tal ei ole midagi karta, sest nii tema kui ka ta perekond on puhtad. "Minu kohus on nüüd kaitsta nii ennast, oma perekonda kui ka oma riiki, kus valitseva ebakindluse tõttu kaovad töökohad," rõhutas peaminister, kes tuli võimule 2013. aasta märtsis. Korralised valimised pidid Maltal toimuma tuleva aasta algul.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee