Maailm

USA andis turistidele hoiatuse terve Euroopa kohta (3)

Toimetas Greete Kõrvits, 2. mai 2017 13:52
Politseinikud valvavad ja turistid pildistavad Briti parlamendihoonet, mille juures vähem kui kuu aja eest toimus terrorirünnak.Foto: AFP / Scanpix
Ameerika Ühendriikide välisministeerium üllatab reisihoiatusega, mis katab tervet Euroopat. Tegemist ei ole siiski vähimalgi määral mingi keelu ega piiranguga.

Teates seisab kirjas, et ISIS ja Al-Qaida on korraldanud terrorirünnakuid nii Prantsusmaal, Venemaal, Rootsis ja Ühendkuningriigis. Hoiatus on mõeldud suveajaks, kui Ameerika turistid eriti aktiivselt Euroopa turismipiirkondi väisavad ja hoiatus aegub 1. septembril. See pole siiski esimene sarnane hoiatus, väiksemaid hoiatusi anti välja ka 2016. aasta augustis ja selle aasta veebruaris, kirjutab Yahoo! News.

"USA kodanikud peaksid igal hetkel olema valvel, et terroristide pooldajad või isehakanud ekstremistid võivad korraldada rünnakuid väga lühikese hoiatusajaga või üldse ette hoiatamata," kirjutab ministeerium. Reisijatel soovitatakse olla eriti ettevaatlikud transpordisõlmedes (näiteks raudtee- ja lennujaamad, suuremad ühistranspordipeatused jne) ja turistide meeliskohtades vaatamisväärsuse juures.

Hoiatus ei olnud reageering ühelegi konkreetsele terrorirünnakule, vaid "püsivale võimalusele, et rünnak võib toimuda".

Samal teemal

28.04.2017
Londonis saadi 24 tunni jooksul kätte kaks terrorismikahtlusega isikut
27.04.2017
Arreteeriti mees, kes plaanis Elton Johni kontserdil pommi õhkida
24.04.2017
Soome on kõige turvalisem riik, Eesti 15. kohal

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee