Maailm

KANGELANE: Rekajuht päästis inimkaubanduse ohvri kupeldajate käest (11)

Toimetas Greete Kõrvits, 2. mai 2017 13:18
Foto: PantherMedia / Scanpix
Veoautojuht Kevin Kimmel ei teadnud 2015. aasta jaanuaris inimkaubanduse süngest ärist suurt midagi, kirjutab CNN. Siis aga märkas ta midagi kahtlast ning otsustas sekkuda. See päev muutis ta elu, kuid mis veelgi enam - päästis ühe noore naisterahva elu. Kupeldajatele on mehel tõsine sõnum: "Te olete minu maailmas."

Kevin sõitis Virginia osariigis ja keeras ühte bensujaama sisse. Seal oli kõik nagu ühes bensukas ikka, kuid Kevin märkas ühte haagismaja tüüpi sõidukit. Bensiinijaamas peatuv haagis pole midagi erilist, aga tervele perele sobivas suuruses sõiduki akende ees olid läbipaistmatud mustad kardinad. Kevin mõtles: "Kummaline," sest pereauto akende ees tavaliselt selliseid katteid pole, kuid ei arvanud sellest midagi erilist.

Seda kuni auto juurde tuli keegi meesterahvas, koputas, talle avati uks ning seejärel hakkas haagis rütmiliselt edasi-tagasi kõikuma. Korraks liikusid kardinad eest ja Kevin nägi nende vahelt nägu, mis tema meelest kuulus alaealisele tüdrukule.

Ehmunud mees võttis otsekohe ühendust politseiga. Mõne minuti pärast olid kohal politseinikud, kes aitasid haagisest välja väga viletsas seisus noore tüdruku. Talle järgnesid käeraudades mees ja naine.

Kevin ei saa kunagi teada, kes oli see tütarlaps, kelle ta päästis, sest tüdruku nime mõistagi ei avaldata. Kuid veidi hiljem nägi ta televiisorist uudist, kus temast räägiti. Kurjategijate paar, Laura Sorenson ja Aldair Hodza, meelitasid 20-aastase neiu valede abil kodunt välja, röövisid ta, hoidsid teda kinni, piinasid ja sundisid võõraste meestega vahekorda astuma. Tüdrukut piinati naelte, tuliste metallesemete ja vägistamisega. Ilmselt võis ta enda tegelikust east noorema mulje jätta alatoitumise tõttu.

Sündmus muutis Kevini elu. Nüüd käib ta paljudel üritustel esinemas ja rääkimas inimkaubandusest, mille osas on ta ennast kõvasti harinud. Ta paneb kõigile, eriti aga oma ametivendadele südamele, et nende võimuses on inimkaubanduse ohvreid aidata. Just rekajuhi töö iseloomu tõttu, kus palju liigutakse. Palju liiguvad ka kupeldajad. "Nad peavad neid [ohvreid] varjus hoidma," selgitab Kevin. "Sellepärast ei saa nad kunagi kuskil liiga kaua olla."

Ning ta ähvardab, et rekajuhina liigub ka tema samadel teedel ja samades kohtades: "Aga kui te neid teise kohta viima hakkate, siis olete minu maailmas."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee