Eesti uudised

Endine luurekoordinaator: Venemaa tegevus võib tuua Eestisse NATO ja Rail Balticu vastase liikumise (127)

Siim Randla, 2. mai 2017 04:00
Eerik-Niiles KrossFoto: Arno Saar

Endine luurekoordinaator, praegune riigikogulane Eerik-Niiles Kross kinnitab, et Vene pool on viimasel ajal üsna osav ära kasutama rahva hirmu ja kodanikuühiskonna organisatsioone, mida pannakse raha, valeinfo või muude vahenditega oma sõnumeid edastama ja Eestis pole välistatud rahuliikumine, mis protesteeriks NATO vägede vastu. 

Kommenteerides hiljutist kapo aastaraamatut, leiab Eerik-Niiles Kross, et ohtude ja Eesti-vastase tegevuse otsekohene kirjeldus kinnitab rahvale, et meie asutused teavad, mis ümberringi toimub ja suudavad meid vajadusel kaitsta. Usaldus meie kaitsevõimesse ja teadmine, et Eesti julgeolek on kindlates kätes, on oluline alus ühiskonna vaimsele tervisele.

"Kapo aastaraamatul, mis kirjeldab üsna detailsel moel vaenulike isikute ja struktuuride tegevust, meetodeid ja eesmärke, on ka ennetav mõju. Kui Eesti inimesed mõistavad, mida vastased tahavad saavutada, on märksa lihtsam nende kavatsused läbi näha. Kui keegi kaitseb näiteks kõvahäälselt meid NATO vägede poolt tuleneva ohu eest, siis ilmselt on tema eesmärk hoopis liitlassuhete kahjustamine," arvab ta. "Kui keegi väidab, et Euroopa Liidu eesmärk on Eesti islamiseerida, siis ta ei taha meid kaitsta, vaid pigem Euroopa ühtsust kahjustada." Need on muidugi juhuslikud ja ühekülgsed näited, sõnab Kross ja see ei tähenda, et iga idioot oleks Vene agent.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

19.07.2017
Poliitik Krossi Kõue mõisa võlg on ligi 126 000 eurot
17.07.2017
Krossi pahandab Keski kava panna raha Vene raudteesse
02.05.2017
Urmas Paet "Foorumis": Euroopa ei teadvusta probleemi, et Prantsusmaa valimistesse sekkub Venemaa
18.04.2017
Karilaid küsitles Krossi: miks ei ole tal NATO salajast luba?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee