Eesti uudised

Peaaegu kõik õpilased tassivad liiga rasket koolikotti (18)

Toimetas Asso Ladva, 1. mai 2017, 13:35
Elust enesest: laste koolikottides on liiga palju kraami.Foto: Marko Pikkat
85 protsenti koolikottidest on liiga rasked, selgus Lastekaitse Liidu korraldatud küsitlusel. Kõige rohkem kola tassivad kaasas 4. kuni 6. klassi lapsed, selles vanuserühmas on 92 protsendi õpilaste koolikott lubatust raskem.

Ligi pooled küsitlusele vastanud lapsevanematest ütlesid, et koolid ei ole teinud mingeid ümberkorraldusi õppetöös vähendamaks kaasas kantavate asjade hulka.

Sotsiaalministeeriumi määruse kohaselt võib 1. kuni 3. klassi õpilase koolikott kaaluda kuni 3 kilo, 4. kuni 6. klassi koolikott 3,5 kilo ning 7. kuni 9. klassi õpilase kandam ei tohi olla raskem kui  4,5 kilo.

Küsitlus „Sinu lapse koolikott“ viidi läbi ajavahemikul 15. märtsit kuni 15. aprillini ja elektroonilisele küsimustikule vastas 3418 lapsevanemat.

Kõige drastilisema näitena tõi Poopuu ühe 6. klassi poisi koolikoti, mille kaaluks said vanemad 7,5 kilo. Sellele talvisele päevale langes nii ujumistund, kodunduse tund toidutegemisega ning trompet muusikakooli tunniks.

Terviseamet andis juba mitu aastat tagasi teada, et ülemäära raske koolikott on üks rühihäirete põhjustaja. Koolikottide piirnormist suuremat kaalu on kinnitanud Eesti Õpilasesinduste Liidu eestvedamisel tehtud algklasside koolikottide kaalumise kampaania.

Lastekaitse Liit on seisukohal, et riik, omavalitsused kui kooli pidajad ning koolid peavad midagi ette võtma, oluline roll on kooli ja kodu koostööl, teatas Lastekaitse Liit.

Küsitluse vahendusel saadud lapsevanemate ettepanekud esitab Lastekaitse Liit Haridus- ja Teadusministeeriumile, tervise- ja tööministri poolt kokku kutsud kooliõpilaste tervisekaitse töörühmale ning loomulikult koolidele.

18 KOMMENTAARI

s
1. mai 2017, 21:06
see oli juba vene ajal probleem.huvitav,et midagi pole suudetud iseseisvuse ajal asjaga ette võtta? mujal maailmas hoitakse õpikuid ja muud träni koolis isiklikes kappides,meil aga veavad lapsed nagu kaamelid suuri pampe seljas.ranits,kuhu poisi viid,öeldi selle kohta vanasti.
a
ab 1. mai 2017, 20:30
juba 15 a tagasi oli see raske, äkki railisusla kiirendab kilutibidel mõistuse kohale jõudmist!
Loe kõiki (18)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee