Eesti uudised

Jüri Ratas: Euroopa Liit on Brexiti läbirääkimisteks valmis (8)

Toimetas Maarit Stepanov, 29. aprill 2017 12:58
Jüri Ratas koos Euroopa Parlamendi Sotsiaaldemokraatide ja demokraatide fraktsiooni juhi Gianni PittellagaFoto: Tauno Tõhk
Peaminister Jüri Ratas osaleb Brüsselis erakorralisel Euroopa Ülemkogu kohtumisel, kus võetakse vastu suunised Ühendkuningriigi Euroopa Liidust lahkumise läbirääkimisteks.

Suunistes määratakse kindlaks läbirääkimiste raamistik, kehtestatakse Euroopa Liidu üldised põhimõtted ja seisukohad läbirääkimiste jooksul.

Jüri Ratase sõnul peab ta oluliseks Euroopa Liidu ühtsuse säilitamist ning kokkulepete saavutamist kodanike õiguste ja rahalistes küsimusteosas. "Eesti jaoks on prioriteediks säilitada võimalikult suures ulatuses Euroopa Liidu kodanike senine staatus ja õigused. Loomulikult peame tähtsaks, et ka tulevikus saaks meie ettevõtjad Ühendkuningriigis takistusteta tegutseda ning oleks tagatud senised Euroopa Liidu õigusest tulenevad põhimõtted,“ ütles peaminister Jüri Ratas.

Brüsselis viibiv Jüri Ratas arutab ülemkogu eel Eesti Euroopa Liidu eesistumist ning prioriteete Itaalia peaminister Paolo Gentiloniga, Euroopa Parlamendi Sotsiaaldemokraatide ja demokraatide (S&D) fraktsiooni juhi Gianni Pittellaga ning Euroopa Demokraatide ja Liberaalide Liidu fraktsiooni (ALDE) esimehe Guy Verhofstadtiga.