Videod

VIDEO JA GALERII | Merepääste spetsialist soovitab kasutada hübriidvesti (2)

Küllike Rooväli, 27. aprill 2017, 22:56
Päästekoolitajad soovitavad kõigile kasutajatele universaalset hübriidvesti.Foto: Küllike Rooväli
Õhtuleht küsis, millist päästevesti soovitaks Revali Merekooli kutselised merepäästjad nii tavakasutuisse, politseile kui päästele. Videos näidatakse sellist vesti ja selle toimimist.

Põhimõtteliselt on tegu nn hübriidvestiga, millel on sportvesti ujuv osa, aga ka kaelatugi, mis hoiavad vette sattunud inimest pinnal ning keeravad samas ta ka õigesse asendisse - seljale, et ta ei tõmbaks vett sisse ega upuks.

Boonusena on sellel vestil ka täispuhutav osa, mida saab rakendada nii automaatselt avanevana kui ka käsitsi avatavana. Viimast on just vaja politseinikel ja päästjatel, kelle vest ei tohi märjaks saades näiteks päästetöödel ja muidu valel ajal ise avaneda.

Revali Merekooli instruktorid Ragnar Klaamas ja Raivo Männik näitasid, kuidas sellist vesti hooldada, avada ja kasutada.

Samal teemal

10. mai 2017, 04:00
Piirivalvur, kes lämbus päästevesti tõttu, oli äsja läbinud selle kasutamiskoolituse

2 KOMMENTAARI

k
29. aprill 2017, 08:07
Kui õnnetus juhtub, läeb tavainimene nii ähmi täis, et ei tea oma nimegi, rääkimata sellest, et mäletada kus pool ja mille all on mingi nupp, toru või vile. Videos toimub kõik basseinis, rahulikus olekus, väljaõppinud mehe näitel.
õ
Õhupall 28. aprill 2017, 19:52
siduge ümber kaela kui muidu ei saa

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee