Maailm

Avatud Venemaa kontoris toimus reid (14)

Toimetas Greete Kõrvits, 27. aprill 2017 16:57
Foto Mihhail Hodorkovski Twitteri kontolt.Foto: @mich261213 / Twitter
Inimõiguste koordinator Maria Baronova rääkis neljapäeval, 27. aprillil Novaja Gazetale, et Avatud Venemaa fondi kontoris toimusid läbiotsimised. Avatud Venemaa endine juht on Vene ärimees Mihhail Hodorkovski.

Avatud Venemaa kuulutati neljapäe val Vene justiitsministeeriumis ebasoovitatavaks organisatsiooniks. Läbiotsimised algasid kell 16.00. Töötajatel kästi "väga rangelt" ruumidest lahkuda. Aleksandr Solovjov, kes on fondi praegune juht, ütles Twitteris, et miilits keelas neil telefonide kasutamise.

Samal teemal

Baronova lisas, et kontorist viidi minema nii dokumente kui kontoritehnikat. Solvovjov kirjutas Twitteris, et keegi olevat teinud vihje, et Avatud Venemaa kontoris on ekstremistide materjale, mille peale tuli kohale 24-pealine meeskond ekstremismi vastutegevuse keskusest, mis kuulub Vene siseministeeriumi alla.

Avatud Venemaa fond asutati teaduse, hariduse ja kultuuri arendamiseks Venemaal, kuid muutis hiljem tegevussuunda ning on nüüd poliitiline organsiatsioon, mis on meelestatud Venemaa praeguse peavoolupoliitika ja president Vladimir Putini tegevuse vastu. Venemaal aastaid vangis istunud Hodorkovski olevat väidetavalt Putinile lubanud, et ei hakka poliitikat ajama, vastutasuks ennetähtaegse vabanemise eest. Ärimees elab praegu Inglismaal.

Hodorkovski Twitteri kontole ilmus neljapäeval kl 17.40 väide, et Avatud Venemaa kohalik juht Kaasani linnas jääb järgmiseks 5 päevaks vahi alla.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee