Foto Mihhail Hodorkovski Twitteri kontolt.Foto: @mich261213 / Twitter
Toimetas Greete Kõrvits 27. aprill 2017 16:57
Inimõiguste koordinator Maria Baronova rääkis neljapäeval, 27. aprillil Novaja Gazetale, et Avatud Venemaa fondi kontoris toimusid läbiotsimised. Avatud Venemaa endine juht on Vene ärimees Mihhail Hodorkovski.

Avatud Venemaa kuulutati neljapäe val Vene justiitsministeeriumis ebasoovitatavaks organisatsiooniks. Läbiotsimised algasid kell 16.00. Töötajatel kästi "väga rangelt" ruumidest lahkuda. Aleksandr Solovjov, kes on fondi praegune juht, ütles Twitteris, et miilits keelas neil telefonide kasutamise.

Baronova lisas, et kontorist viidi minema nii dokumente kui kontoritehnikat. Solvovjov kirjutas Twitteris, et keegi olevat teinud vihje, et Avatud Venemaa kontoris on ekstremistide materjale, mille peale tuli kohale 24-pealine meeskond ekstremismi vastutegevuse keskusest, mis kuulub Vene siseministeeriumi alla.

Avatud Venemaa fond asutati teaduse, hariduse ja kultuuri arendamiseks Venemaal, kuid muutis hiljem tegevussuunda ning on nüüd poliitiline organsiatsioon, mis on meelestatud Venemaa praeguse peavoolupoliitika ja president Vladimir Putini tegevuse vastu. Venemaal aastaid vangis istunud Hodorkovski olevat väidetavalt Putinile lubanud, et ei hakka poliitikat ajama, vastutasuks ennetähtaegse vabanemise eest. Ärimees elab praegu Inglismaal.

Hodorkovski Twitteri kontole ilmus neljapäeval kl 17.40 väide, et Avatud Venemaa kohalik juht Kaasani linnas jääb järgmiseks 5 päevaks vahi alla.

Samal teemal

Kommentaarid  (14)

See pole ju uudis 27. aprill 2017 21:20
Venes ju tavaline nähtus. Kes pole poolt, see suletakse või hoopis kõrvaldatakse. Ikkagi keskaeg.
see 28. aprill 2017 15:25
on ju vana sorose rahastatud fond!
27. aprill 2017 20:24
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
27. aprill 2017 21:14
desinfitseerimine on selle asja kohta hea sõna :)
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS