Eesti uudised

JULGUSTÜKK: Narva piiga jättis kuuks ajaks emakeele ja kodukooli (2)

Asso Ladva, 27. aprill 2017, 04:00
KODUNE TUNNE: Sofija on paari nädalaga Lehepuude perele omaseks saanud. Vasakult Ralf Brait, Kalmer, Sofija ja Marjana, pildilt on puudu noorem poeg Laur Mait. Aldo Luud
"Ma elan Eestis ja pean eesti keelt oskama," räägib õbluke Narva tüdruk Sofija Fišer, kes vahetas koduse Pähklimäe gümnaasiumi kuuks ajaks Valgamaa Keeni põhikooli vastu. Sofija on esimene, kes kasutab võimalust minna kuuks ajaks eestikeelsesse kooli eesti keelt harjutama. 

"Klassikaaslased ja sõbrannad ütlesid, et väga tore, mine kindlasti," räägib Sofija, kuidas tema kaaslased uudise koolivahetusest vastu võtsid. "Klassijuhataja kirjutas e-koolis, et selline võimalus on. Ema ja isa ütlesid ka, et mine. Panin end kirja ja nii ta läks. Ma kartsin," kirjeldab Sofija esimest emotsiooni, kui ta aprilli alguses esimest korda Keeni kooli sisenes. Tegelikult on tagasihoidlikkuse ja välise hapruse all peidus julge tüdruk, sest tulla üksinda täiesti võõraste inimeste sekka ja teise keelekeskkonda – see nõuab julgust.

Kõigi Õhtulehe paberlehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

2 KOMMENTAARI

m
miks nii 27. aprill 2017, 21:00
sapine,oled sa kunagi Narvas käinud,Mitut eestlast sa sealt tunned,müts maha et tüdruk nii julge ja asjalik on et sellise sammu ette võttis.Selline praktika tuleb ainult kasuks.Ja sellist asja peaks rohkem olema,
j
jalustrabav 27. aprill 2017, 12:31
miks nii elementaarset asja-iga normaalne Eestis elav mitte-eestlane peab riigikeelt oskama-serveeritakse kui meeletut kangelastegu?
viieteistkümneselt alles ärkas,et ups,elan riigis,mille keelt ma ei

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee