Eesti uudised

Koolituskeskus nõuab linnalt terviseraja maad (1)

Siim Randla, 27. aprill 2017, 04:00
Foto: Tiina Kõrtsini
Kohtus on arutusel Kose Koolituskeskuse OÜ kaebus Tallinna vastu: vaidlus puudutab maa osalist tagastamist, kus praegu asuvad ka Pirita tervisespordi valgustatud rajad.

Kose Koolituskeskuse OÜ kaebus on Tallinna viivituse õigusvastasuse tuvastamise nõudes ja linna kohustamises tegema endise kinnistu nr K-479 maa osalise tagastamise otsused Kose põik 5, 6, 7, 8 ja 11 maa tagastamiseks. Nendele aladele jäävad osaliselt ka valgustatud tervisespordirajad. 2015. aastal rahuldas Tallinna ringkonnakohus Tallinna apellatsioonkaebuse Pirita-Kosel asuvate nn Scheeli maade tagastamise asjas. Kose Koolituskeskuse OÜ ning John Scheel ja Ronald Sheel taotlesid Tallinnalt õigusvastaselt võõrandatud maa tagastamist. Tallinna apellatsioonkaebust arutanud ringkonnakohus tühistas taotlust soosinud Tallinna halduskohtu otsuse ning jättis Kose Koolituskeskuse, John Scheeli ja Ronald Sheeli kaebuse rahuldamata.

Õigusvastaselt võõrandatud vara tagastamise ja kompenseerimise Tallinna linnakomisjon tunnistas 19,4 ha suuruse kinnistu küll omandireformi objektiks, ent

õigusvastaselt võõrandatud maa tagastamise avaldused on senini lahendamata. "Osa tagasi taotletavast maast on avalikus kasutuses ja sellel asuvad Pirita tervisespordi rajad," ütles toona abilinnapea Eha Võrk.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee