Eesti uudised

Eesti parim toiduaine 2017 on Saaremaa Piimatööstuse Old Saare juust (14)

Toimetas Kersti Eero, 26. aprill 2017 14:08
Lisaks juustu suurepärasele maitsele pälvis žürii tähelepanu ka uuenduslik pakend. Foto: Toiduliit
Eesti toiduainetööstuse XI aastakonverentsil andis vabariigi president Kersti Kaljulaid üle kuldmärgi Eesti parima toiduaine 2017. aasta konkursi võidutootele, milleks on Saaremaa Piimatööstuse Old Saare juust.

Konkurssi korraldanud toiduliidu juhi Sirje Potisepa sõnul pakub üle kaheksa kuu küpsenud Gouda-tüüpi Old Saare juust väärikat konkuretsi populaarsetele välismaistele Itaalia-tüüpi ja hallitusjuustudele. „Tegu on maitsva lisandiga puuviljavaagnale ning ideaalse suupistega veini kõrvale. Hindamiskomisjoni liikmed tõstsid esile Old Saare juustu harukordselt viimistletud maitsepaletti ning mugavat uuenduslikku pakendit ning toode pälvis kiiduavaldusi nii piimatoodete kategoorias kui ka kuldmärkide hindamisel,“ kinnitas Potisepp.

Sarnaselt Eesti Parima Toiduaine konkursi ekspertidest koosnevale hindamiskomisjonile otsustasid ka tänavu kogunenud kultuuri- ja loomeinimeste erižürii, meediažürii ja kaupmeeste žürii anda parima toote preemia just Saaremaa Piimatööstuse Old Saare juustule.

Lisaks Old Saare juustule pälvisid konkursi kuldmärgid Farmi piimatööstuse skyr (Eesti parim toit tervisele 2017), Põltsamaa köögiviljamahl (Eesti parim mittealkohoolne jook 2017) ja Liviko Vana Tallinn Yoghurt Cream (Eesti parim alkohoolne jook 2017).

Samal teemal

14.03.2018
GALERII | Esimesed tänavused parimad toiduained on valitud

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee