Maailm

Äärmuslikumad looduskaitsjad: ökoterrorism ja seks (4)

Toimetas Greete Kõrvits, 26. aprill 2017 11:17
Foto: PantherMedia / Scanpix
Globaalne kliimasoojenemine, liikide väljasuremine ja metsade hävinemine inspireerivad paljusid inimesi võtma looduse kaitseks midagi ette. Olgu see enda eluviiside ülevaatamine või karjäärivalik looduskaitsevaldkonna kasuks, mida rohkem inimesi looduse enda südameasjaks võtab, seda parem meie planeedile ja ka inimkonnale.

Paraku on teatud väiksemaid rühmitusi, liikumisi või sündmusi, mis parimate kavatsustega looduskaitsjatele varju heidavad. On neid, keda peetakse äärmuslikeks, sest oma radikaalsuses jätavad nad teisitimõtlejatele vähe ruumi ning neid, kelle kohta antakse lihtsalt hinnang: veidrik.

Tavalisemad ökoterroristide taktikad on süütamised ja n-ö puusse naelte löömised. Puu sisse lüüakse nael või muu metallese, sellesse kohta, kust tõenäoliselt saagima hakatakse või puud hiljem tükkideks lõigatakse. Metall kahjustab ja lõhub lõikamisvahendeid ning võib omakorda tekitada tõsiseid vigastusi inimesele, kelle käes tööriist parasjagu on.

Veebileht Vice kirjutab ökoseksuaalidest - rahumeelsetest loodusarmastajatest, kelle seksuaalsus on otseselt seotud loodusega. Kuigi enamasti antakse neile kergekäeliselt hinnang kui puude-põõsastega seksivatele friikidele, peetakse sotsioloogilises mõttes ökoseksuaalideks sageli ka neid, kes oma seksuaalelus kasutavad loodussõbralikke tooteid (nagu biolagunevad kondoomid või loomkatsetest vabad libestid) või inimesi, kes naudivad seksi vabas looduses ja värskes õhus.

Eetika ja moraal on mitmetahulised teemad. Ühest küljest nõustub ilmselt enamik inimesi, et loomkatsed on julmad, samas on enamik meist elu jooksul kasutanud mõnda toodet või ravimit, mis on välja töötatud just loomade peal katseid tehes. Teema võib olla keeruline ja mõnede jaoks ebamogavgi, kuid diskussioon looduse päästmise ja inimtegevuse mõjude kohta on käimas.

Samal teemal

01.06.2016
Rootslane harrastab seksi puude ja kividega