Pronksiöö 2007Foto: TIINA KÕRTSINI
Toimetas Maily Mau 26. aprill 2017 11:08
Täna 10 aastat tagasi algasid erinevates Eesti linnades tänavarahutused, mida tuntakse Pronksiöö nime all. Õhtuleht meenutab seda päeva erinevate lugudega, Õhtulehe kommentaator Miksike räägib oma loo.

"Paar päeva peale seda käis sõbranna välismaalt siin ja me vaatasime linnas ringi firmade lõhutud aknaid ja vineeriga kaetud avausi. Kui kaunid olid vitriinid ja riidepoed enne, nüüd aga valitses selles kohas vineeritükk. Tänavad roogiti kiiresti puhtaks, aga...Ei meie perel ega teistel tuttavatel polnud kahtluse kübetki, et meie valitsus ja tähtsamad otsustajad teevad kõik selleks, et huligaanide karjad kontrolli alla saaksid ja nad kõik oma karistuse saaksid. Riigist väljasaatmise jutt käis suust suhu. See oli suurepärane mõte. Tuttaval kunstnikul lagastati ateljee ära ja rööviti tema taiesed, rikuti sisustust ja hiljem rääkis, et pole lootustki kõike rahas tagasi saada. Ta hakkas tegutsema Soomes. Töö juures mõned kolleeegid kiitsid, et nüüd on nii nagu enne aga nad eksisid. Ennet ei tule kunagi. Solvab see asi, et ikka veel ei taheta meid austada kasvõi sellega, et nad õpiksid ära meie riigikeele."

Samal teemal

Kommentaarid  (26)

arvan 30. aprill 2017 16:26
Tegelikult oleme ise süüdi, loome neile tingimused, kus eesti keel tõesti pole vajalik.Arvamusliidrid panevad oma lapsed ingliskeelsesse kooli ja panevad oma lapsed vene keelt õppima.Pidi vajalik olema.Asutuste nimed ei pea enam eestikeelsed olema, ülikoolis lisatakse ingliskeelset õpet.Ajud välismaalt tööjõud Venemaalt ja ülalpeetavad Aafrikast, seda meile ju õpetatakse.Olge tolerantsed, olge avatud.Kellele avatud ? Mis otstarbel ? Kuidas vastab see meie põhiseaduse preambulile ?
Kallid inimesed. 28. aprill 2017 19:16
Austus ei tule iseenesest. Selle peab välja teenima. Ka venelaste ees.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS