Eesti uudised

Mida mäletad Sina 10 aasta tagusest segadusest? Jaga meiega muljeid aadressil online@ohtuleht.ee

MEENUTUS | 10 AASTAT PRONKSIÖÖST: "Solvab see asi, et ikka veel ei taheta meid austada kasvõi sellega, et nad õpiksid ära meie riigikeele." (26)

Toimetas Maily Mau, 26. aprill 2017 11:08
Pronksiöö 2007Foto: TIINA KÕRTSINI
Täna 10 aastat tagasi algasid erinevates Eesti linnades tänavarahutused, mida tuntakse Pronksiöö nime all. Õhtuleht meenutab seda päeva erinevate lugudega, Õhtulehe kommentaator Miksike räägib oma loo.

"Paar päeva peale seda käis sõbranna välismaalt siin ja me vaatasime linnas ringi firmade lõhutud aknaid ja vineeriga kaetud avausi. Kui kaunid olid vitriinid ja riidepoed enne, nüüd aga valitses selles kohas vineeritükk. Tänavad roogiti kiiresti puhtaks, aga...Ei meie perel ega teistel tuttavatel polnud kahtluse kübetki, et meie valitsus ja tähtsamad otsustajad teevad kõik selleks, et huligaanide karjad kontrolli alla saaksid ja nad kõik oma karistuse saaksid. Riigist väljasaatmise jutt käis suust suhu. See oli suurepärane mõte. Tuttaval kunstnikul lagastati ateljee ära ja rööviti tema taiesed, rikuti sisustust ja hiljem rääkis, et pole lootustki kõike rahas tagasi saada. Ta hakkas tegutsema Soomes. Töö juures mõned kolleeegid kiitsid, et nüüd on nii nagu enne aga nad eksisid. Ennet ei tule kunagi. Solvab see asi, et ikka veel ei taheta meid austada kasvõi sellega, et nad õpiksid ära meie riigikeele."

Samal teemal

26.04.2020
ÕL ARHIIV | ENNE JA PÄRAST PRONKSIÖÖD: vaata, mis on aastatega saanud marodööride purustatud hoonetest
26.04.2017
MEENUTUS | 10 AASTAT PRONKSIÖÖST: skandeerivad venelased panid Eesti vabadussõjalase monumendi ette punaseid nelke
26.04.2017
Jürgen Ligi pronkssõdurist: "Püüdsime teha asja maksimaalselt delikaatselt. Aga meile irvitati näkku ja valmistuti lööminguks edasi."
26.04.2017
RINDEREPORTER PRONKSIÖÖL: piiramisrõngas polnud press kuigi teretulnud

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee