Eesti uudised

ÜLESKUTSE | 10 AASTAT PRONKSIÖÖST! Hea lugeja, saada meile oma lugu! (30)

Toimetas Maily Mau, 26. aprill 2017, 09:41
Pronksiöö 2007Foto: TIINA KÕRTSINI
Täna 10 aastat tagasi algasid erinevates Eesti linnades tänavarahutused, mida tuntakse Pronksiöö nime all. Tallinnast alguses saanud rahutused toimusid ka mujal Eestis.

Hea lugeja, saada meile oma foto või rääkimata lugu, mida tollest päevast mäletad. Saada oma pilt või lugu aadressile: online@ohtuleht.ee. 

Samal teemal

Õhtulehe lugeja Mari-Liis meenutab:

"Meie saabusime pronksiööle sõbra telefonikõne peale, kes teatas, et Tallinnas on sõda lahti läinud. Olime parajasti linnast väljas, kuid uudishimu sai võimust võitu ning noored nagu ikka, sõitsime kiirustades Tallinna poole. Liikluses märgatavalt midagi teisti polnud, kuid juba enne õnnepaleed oli autoliiklus vaikne. Otsustasime auto igaks juhuks ära parkida ning edasi juba jala kõndida.

Kui jõudsime kino Kosmose juurde oli selge, et seal tänaval ei saakski sõita enam ükski auto. Igal pool olid klaasikillud ja alkoholipudelid. Inimesed kaklesid omavahel, peksid aknaid puruks, pilluti pudeleid vastu seina, aknaid ja teed. Kosmose R-kiosk oli selleks ajaks juba tundmatuseni muutunud ning segi paisatud. Paljud mässulised tundusid ka ise olevat tugevas alkoholijoobes. Kindlasti polnud kaklejad ja mässulised ainult venelased, sest lärmist oli kosta ka eestlaste vaenu ja roppuseid. Kui ise seal tüli ei norinud, siis sinust tegelikult ka välja ei tehtud või vähemalt nii tundus – meil kas vedas või mitte, aga liiga meile tol ööl ei tehtud. "

Pronksiöö 2007Foto: TIINA KÕRTSINI

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee