Eesti uudised

ÜLESKUTSE | 10 AASTAT PRONKSIÖÖST! Hea lugeja, saada meile oma lugu!

Toimetas Maily Mau, 26. aprill 2017 09:41

30 KOMMENTAARI

m
mis juubel see veel on?/ 27. aprill 2017 10:33
Kas marodöörluse 10.aastapäev või?
t
TL/ 26. aprill 2017 16:13
Milleks üldse selle juhtumi ümber jälle keerutada? See peaks olema unustatud ja mitte jälle meelde tuletama. Nüüd tiblastanlased saavad jälle näpud püsti tõsta, et voh me 10 aastat tagasi neile faššistidele näitasime. Pealegi, miks sel "üritusel" kinni võetud tegelased ikka Eestis elavad? Ammu oleks olnud aeg nad idapiiri taha oma lippu kallistama saata. Fuhh, vastik kohe.
n
26. aprill 2017 20:43
no miks sa ei jolge siis oma mälestusi välja tuua - lasid püksi ? minu koolipoisid tahtsid nagu vabadussõjaski minna kuhu vaja, oma eesti eest võitlema ! kuskil kõrtsis olid mingid kaklused, kuulsin, helistasin menti, kuid need seletasid, et kõrtsis käia pole nende rida.
ise ma kuulasin pidevalt uudiseid,, kartsin kelinnas elades, et minugi kodu segi lüüakse, mis aga on nüüd hoopis mongite süüdimatute parmude sissetungi ohvriks nagu piltidelgi näha, kuid hullemini veel, arvutid puruks, kõik puruks, segi katki, täis roojatud ja pea põlemagi pandud...
m
mäletan/ 26. aprill 2017 16:09
Need 3 venelast-juuti:Dmitri Linter,Maksim Reva,Mark Sirõk olid vanglas.Eestlastest töötajad
kutsusid neid putini poegadeks,venelastest töötajatele olid need pätid -vaesed kannatajad.
Vanglas paigutati mässajad eeluurimise kambritesse,no oli alles elu,saime sõimu ja ähvarduste
ohvriteks,meie tänasime neid ja olime vait.
D.Linter -süda haige,M.Reva-magu ja maks valutas pidevalt,M.Sirõk -kaasasündinud haigus(nõudis
koheselt vereanalüüsi ja haiglasse saatmist),kui teisi mässajaid õhutati,siis ei olnud midagi viga.
Paljud mässajad olid endised vangid,ilma elu-ja töökohata,vargad,sullerid,enamuses venekeelt
rääkivad pätid.Nõuti pehmet madratsit,lina oli krobeline,kirjutati sadu avaldusi(direktorile,juuksurile,
arstidele,kaebused,ei olnud millegagi rahul jne.)Eriti agarad olid need 3 eelmainitud ninameest,
ma kuulsin sellist roppust nende suust,mis ei kannata normaalse inimese pea,olime vait,sest tee-
nistus ja eetika ei lubanud seda.Hiljem hakati neid mõnitavaid tegelasi paigutama teistesse kambritesse.
Mind pani imestama,et kui palju kulutati meie maksumaksjate raha nende pättide peale,
kohtusüsteem oli leebe ja kõik enamuses pääsesid vanglast.Ainult ma kiidan tookordset
peaministrit A.Ansipit,kes lasi teisaldada aljoša Tõnismäelt,ka kapo tegutses hästi,kindral
Laaneots andis ETV-s oma õige arvamuse.TV-3 esinenud ekspolitseiniku jutt oli sogane.
K.Lust saab aru,et on vaja kirjutada memuaare-raamat pronksiööst,milleks ???Kas on vaja
neid 5 kolonni inimesi ülistada?Poliseiametnikud ütlesid,et on olemas brožüür ja kõik.
O.Loone ja J.Toom on venemeelsed sabad poliitikutele,võiks ära minna,kus neid halbu
kaasmaalisi ei ole.
Mina olen EESTIMAA eluga rahul,vahel on raske,kuid saame hakkma,hoiame kokku,meid
on ainult 1 mljon jäänud.
Elame veel,hoiame vabadust!
a
Annabel/ 26. aprill 2017 13:58
Jälgisin seda teises riigis telerist oma kalli vene rahvusest mehe kaisus. Väga jube oli see meie jaoks.kellel seda jama vaja oli.
m
mm/ 26. aprill 2017 13:06
Töötasin/töötan siiani Vabaduse väljaku lähistel. Mäletan, kui kurb oli peale mäsu järgmine päev linna sõita. Kui katki kõik oli ja kui nukraks see kõik tegi, ära lagastatud ja lõhutud, mille nimel? Mingi kuju pärast? Mäletan ka headmeelt selle üle, et enamus normaalseid inimesi jäid koju, olenemata rahvusest. Et lõhkujad olid kaagid ja jäid kaakideks. Ilmselt oli see öö üsna kainestav paljudele, sest üksasi on nõuda ja vigiseda ja teine asi on aru saada kuidas meil tegelikult on vedanud. Jah meil on poliitikud jobud, elu on kehv aga kõik see mis olla võiks.. sõda, lõhutud linn, surnud, vigastatud ja mis kõik veel... sellega võrreldes on ikka elu palju palju parem. Tore, et enamus inimesi samamoodi arvanud on.
l
Lugeja/ 26. aprill 2017 12:48
Olin sellele ööle eelneval öhtul diplomaatilisel koosviibimisel kus oli ka Ansip. Mitte mingi asi tema käitumises ei näidanud , et ta oli teadlik ja teadlik ta ju oli, mis juhtumas on. Väga kylmanärviga ja kahe jalaga maapinnal olev poliitik. Super.
e
ehehhehhee/ 26. aprill 2017 12:43
Minuga samas majas elav venelasest naabrimees oli täna hommikul 10 ajal pronksiöö aastapäeva puhul oma nospli nii täis tõmmanud, et roomas trepist üles ja oli ilmselt õues porilombis suplemas käinud :D
t
tilba/ 26. aprill 2017 12:13
Elasin nende sündmuste ajal Soomes ja jälgisin toimuvat neti vahendusel. Oli mure lähedaste pärast, kes siis Tallinnas olid - mis siis, kui äkki russid teevad suuremat kahju...mäletan ka oma soomlastest sõprade toetust ja viha ryssä'de laamendamise vastu. Õnneks on tänapäeval rahu, aga oleme meie, Eestlased ja nemad. Nii juba alates võimuladvikust (mõjuagent Y. Toomiga eesotsas). Nendel on oma meedia, keel, omad firmad ja töökohad, oma põhi-ja keskharidussüsteem, kus siis venemeelsust ja puutinikummardamist soositakse. Nii ka jääb, mingist lõimumisest ei saa juttu olla. Kui peakski minema nii, et mingil põhjusel Venemaa tuleb siia oma "kodanikke kaitsma", siis suurem osa nendest läheb lillede ja vene lipuga neid sõdureid tervitama. Vene kodanokke on palju, suurel osal on kaks passi - Eesti ja vene oma.

n
nädal pärast mehikese teisaldamist/ 26. aprill 2017 10:50
käisime sõjaväekalmistul jalutamas. Aljosa oli veel paksult lillemere all. Seal ees pingil istusid kaks vanameest ja jõid Stolichnayad, kodust olid isegi oma pitsid kaasa võetud.
Üks ütles teisele (vene keeles) "Oli seda jama siis vaja, vaata kui rahulik Aljosal siin on, pole autosi ja linnud laulavad", teine nõustus sellega ja lisas veel omapoolt "tõesti õige koht".
Möödas kümme aastat aga need kuldsedsõnad siiani meeles "oli seda jama siis vaja"? Võibolla oleks lihtsalt piisanud paremast selgitustööst, miks ja kuhu?
m
Med.õde/ 26. aprill 2017 10:21
Peale pronksiööd jagunes haigla justkui kaheks,venekeelsed õed,arstid ja hooldajad ei suhelnud eestikeelsete kolleegidega ja vastupidi,õhk oli pinget ja elektrit nii täis,et oleks võinud noaga lõigata.Ühtekuuluvustunnet pole kunagi vene ja eesti personali vahel olnud,aga see aeg oli eriti raske emotsionaalselt.
m
maamees/ 26. aprill 2017 10:40
sama oli siis kui eesti nsvl-st lahku tahtis lüüa:töökoht,kus töötasin,oli ka selgelt kaheks jagunenud:eestlased-vabaduse poolt,venelased-nsvl-is edasi...ei saa eestlastest ja venelastest iialgi sõpru ka tulevikus,pole üldse mõtet unistadagi,poliitikud ja muud sinisilmad,liiga palju ajaloo vältel tehtud ülekohut on me vahel.
b
Brunn/ 26. aprill 2017 10:07
Käib kõva reklaamitöö-kas tahate kordusööd.
k
kuulge/ 26. aprill 2017 09:44
ärge küsige meenutusi, kui need ei vasta nõuetele....või kelle nõuetele???
ö
öö/ 26. aprill 2017 09:23
Kulla inimesed unustage ära see öö ja see teema. Elame rahus. Nägin ka ise mis toimus ja nüüd 10 a. hiljem pole vaja taas tagasi kerida seda ööd. Las jääb see öö unustuste hõlma ja elagem oma elu edasi rahus. Tänan
j
26. aprill 2017 21:13
p
Priit/ 26. aprill 2017 09:22
Töötasin Tartus ehitustarvikute kaupluses ja meie klientideks oli palju venelasi. Alati suhtlesid nad minuga eesti keeles. Peale pronksööd keeldusid nad minuga eesti keeles rääkima. Nii näitasid Tartu venelased oma poolehoidu venelastele. hirmutav on mõelda, et meie kõrval olevad venelased, kes justkui oleksid meie sõbrad on sellisel hetkel ikkagi meie vastased ja olgugi, et tegu juba Eestis sündinud venelastega, jäävad nad siiski venemeelseteks venelasteks.
K
"kannatanu"/ 26. aprill 2017 09:21
Kõige traagilisemalt mõjutas Pronksiöö maapiirkondades elavaid inimesi. Keelustati ju alkoholi müük. Inimesed tahtsid tähistada ja tänada pidulikult Suure Ansipi hulljulget teguviisi. Aga võta näpust: kohalikud aparaadid ei tooda nii kähku ja Läti poed jäid paljudele küllaltki kaugeks. Siiski ärksamad ajud leidsid mitmeidki lahendusi ja simmanid said hoo sisse. Eestlased on mitmeiki raskeid aegu edukalt üle elanud, nii ka selle koleduse. Elagu nupukad eestlased!
m
miksike/ 26. aprill 2017 09:09
Paar päeva peale seda käis sõbranna välismaalt siin ja me vaatsime linnas ringi firmade lõhutud aknaid ja vineeriga kaetud avausi. Kui kaunid olid vitriinid ja riidepoed enne, nüüd aga valitses selles kohas vineeritükk. Tänavad roogiti kiiresti puhtaks aga...ei meie perel ega teistel tuttavatel polnud kahtlusekübetki, et meie Valitsus ja tähtsamad otsustajad teevad kõik selleks et hligaanidekarjad kontrolli alla saakid ja nad kõik oma karistuse. Riigist väljasaatmise jutt käis suust suhu. See oli suurepärane mõte. Tuttaval kunstnikul lagastati ateljee ära ja rööviti tema taiesed , rikuti sisustust ja hiljem rääkis, et pole lootustki kõike rahas tagasi saada. Ta hakkas tegutsema Soomes. Töö juures mõned kolleeegid kiitsid, et nüüd on nii nagu enne aga nad eksisid. Ennet ei tule kunagi. Solvab see asi, et ikka veel ei taheta meid austada kasvõi sellega, et nad õpiksid ära meie riigi keele.

p
Pille/ 26. aprill 2017 08:45
järgmisel hommikul läksin tööle üle Harjumäe Vabaduse platsile ja sealt edasi mööda Pärnu mnt kesklinna poole.Tammsaare park oli nagu sõjatanner, jõudsin >Estonia teatri ette ja ka seal oli üks ukseklaas purustatud. Siis tuli küll pisar silma, mis viha võib ühel Eestis elaval inimesel olla oma riigi vastu, et midagi ei ole püha. No said oma joogi ja lilled kioskist varastatud, tütarlaps uhkeldas veel mitu päeva uudistesaates oma lillesülemiga, mis meelsust näitas Hugo Bossi firmapoe rüüstamine?Mina ei suuda seda tänaseni enesele selgeks teha, mis ajendas meelsuse sildi all lihtsalt lõhkuma ja varastama.
Mine kooli, õpi, saad ju riigi kulul hea hariduse kui viitsid pingutada, mine tööle ja siis osta endale need asjad, mine poodi ukse kaudu, ära lõhu seda, milleks sa grammigi panustanud ei ole.
t
26. aprill 2017 09:12
Tuleb tänada Yana Toomi, kes tuletab oma tegemistega meile pidevalt meelde, et 5 kolonn ei maga. Ilmselt on tal raske mõista, et pronksiöö maradööritsemine venelaste poolt pani eesti põliselanikke neid sügavalt hinges vihkama. Sellist tegu ei andestata ega unustata kunagi. Tegemist oli enamuses vene okupantide järeletulijatega ja need märatsejad ei ole lojaalsed eesti riigile. Miks nad ei lahku?
m
mäletan ka seda mis/ 26. aprill 2017 10:55
vene autojuhid tänavatel korraldasid. signaalitamised ja liikluse takistamine. Olen suht rahumeelne inimene aga üks Preila kes oma maasturiga viru keskuse juures uigas ja edasi ei liikunud, viskas ka mul lõpuks silme eest mustaks. Näitasin tädile lihtsalt keskmist sõrme, midagi teist ei tulnud sellel hetkel mõttesse. Olgu öeldud, et sel ajal olin ma juba keskeas proua.
k
komm läks eelmodereerimisele?/ 26. aprill 2017 08:32
ei tohi röövli kohta öelda röövel.
t
TO ILLE/ 26. aprill 2017 08:31
m
miks/ 26. aprill 2017 08:30
seda jama, vargaid ja röövleid meelde tuletatakse. või nagu jaana küüditamise kohta ütles: saage üle, unustage! LIHTSALT FOTODEL ÄRATUNTAVAD TIBLAD OLEKS PIDANUD RIIGIST VÄLJA SAATMA.
k
26. aprill 2017 21:21
kes siis riigiriisujaid siin nuumaks oma orjatööga ?
i
Ise väljas ei olnud./ 26. aprill 2017 08:16
Hommikul läksin tööle.Töömaa oli Gonsiori ja Kreuzwaldi nurgal.Esimesel korrusel oli olnud turismibüroo,mida ehitasime korteriks taas.Kuna turismibüroo reklaamid olid akendel,olid aknad katki löödud.Ümberringi korterite aknad olid terved.
Selge pilt,et stsenaarium toimus mingi stsenaristi juhtimisel.
i
ille/ 26. aprill 2017 08:14
Pronksiööle järgneval hommikul olin oma toona 10-aastase pojaga bussi ootamas peatuses, kui meist möödus kamp vene noorukeid, kes näitasid meie peale näpuga ning karjusid ''fašistid, fašistid...''. tundsime kuidas meis tõusis solvumine ja viha,,,viha,,,see viha täitis minu toona 10-ne aastase poja südame nii ääreni, et ta edaspidi oma elus on vihanud vene rahvusest inimesi ja seda muuta on nüüdseks väga raske...
t
26. aprill 2017 09:13
Tuleb tänada Yana Toomi, kes tuletab oma tegemistega meile pidevalt meelde, et 5 kolonn ei maga. Ilmselt on tal raske mõista, et pronksiöö maradööritsemine venelaste poolt pani eesti põliselanikke neid sügavalt hinges vihkama. Sellist tegu ei andestata ega unustata kunagi. Tegemist oli enamuses vene okupantide järeletulijatega ja need märatsejad ei ole lojaalsed eesti riigile. Miks nad ei lahku?
h
Huvitav / 26. aprill 2017 12:53
on see et venelased on saavutanud töesti selle et eestlastes on juba rinnapiimaga mingi töeline vastumeelsus nende vastu kuigi on palju venelasi kes on toredad ja kenad siiski ei kahtle hetkegi et kui nad vöimule saaks oleksime meie II sordi inimesed.