Eesti uudised

Eesti toidufestivalid: peen gurmee ja meeldivad veidrused (1)

Toimetas Greete Kõrvits, 25. aprill 2017 14:31
Pärnu Tänavatoidufestival eelmisel aastalFoto: Markus Mikk
Toidukultuur, tänavatoit ja maailmaköögi erinevad retseptid ei ole külmaks jätnud ka Eesti kokandushuvilisi. Sel aastal toimub Eestis õige mitu toidufestivali, kirjutab veebileht Puhka Eestis. Head-paremat pakutakse nii restoranis, tänaval kui põllu peal. Kas sind paeluvad peenemad toidud või omapärased maitsed?

Kümnest kõige huvitavamast festivalist kokku pandud nimekirjas hakkab silma, et eriti kulinaariakummardaja rahvas elab vististi Pärnumaal, kus toimub lausa kuus üritust. Neist vast kõige markantsem on Kihlepa küla Võilillefestival maikuus, kus õpetatakse, kuidas muidu kasutuna vohavast umbrohust kohvi või veini valmistada. Samal ajal toimub Lao külas Räimewest. Kalandusele keskenduv festival-laat kannab Euroopa festivalide kvaliteedimärki EFFE.

Kellele võililledest väheks jääb, võib käia ka Järvamaal Umbrohufestivalil tervisliku toitumise põhiteesidega tutvumas. Kalasõpru ootavad Tuulekala festival ja Lestafest Hiiumaal. Maakondadest on esindatud ka Ida-Viru, kus antakse au tagasihoidlikule silmule festivalil "Silm suhu!". Kes aga tahab õige toeka toidu festivali külastada, siis neile võib meeldida Pärnu Grillfest.

Kes igatseb peenemaid elamusi, võib oodata novembrini, kui algab Tallinna Restoranide Nädal. Väga mõnus on uusi toite proovida ka lihtsalt oma kodus katsetades.

Samal teemal

20.05.2017
Mugi muru: praegu on õige aeg süüa nõgest ja naati
16.05.2017
Hea uudis! R-Kiosk panustab edaspidi tervislikule tänavatoidule

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee