Siim Randla 25. aprill 2017 08:35
Riigikogu liige Rainer Vakra astus iroonilise postitusega endise presidendiproua Evelin Ilvese vastu, kelle arvates tähendab lubadeta kihutanud mootorratturi jõuline peatamine politseiriiki jõudmist. 

"Hirmutav. Kui poliitiline ladvik on enneolematult ümmargune ja nende retoorika intellektuaalne tase näib vaid langevat, võtabki võimu rusikas. Tere tulemast politseiriiki!" kirjutas Evelin Ilves Facebookis pärast uudist, et politsei rammis peatumismärguannet eiranud mootorratturit, kes kihutas Tallinnas kuni 200 km/h.

"Hirmutav. Kui politsei oleks enneolematult ümmargune, mida mõned näivad tahtvat, ja liikluspättust õigustatakse intellektuaalselt langeva retoorikaga, võtabki võimu hoolimatuse ja vägivalla rusikas. Tere tulemast pättide riiki, võiks siis öelda," vastas talle iroonilise postitusega sotsiaalmeedias Riigikogu keskkonnakomisjoni esimees Rainer Vakra (SDE). "Õnneks ei ole politsei ümmargune. Kui torpeedona kihutav mootorrattur politseiniku märguande peale ei peatu, siis ta sunnitakse peatuma. Õige, nii peabki olema. Ma ei saa aru neist, kes nüüd kurdavad, et politsei poleks tohtinud kõigile ohtlikku kihutajat peatada. Aga kui sama lubadeta mootorrattur ramminuks näiteks rahulikult jalutavat perekonda, siis oleksid needsamad päti kaitsjad esimesed, kes politseid sõnakividega loobiks. Mina olnuks politsei suhtes väga kriitiline, kui nad oleks liikluspätil lubanud takistamata edasi sõita," kirjutas oma postituses Vakra, kes lõpetas sõnadega: "Tänan kohusetundliku ja leidliku teenistuse eest, politseiametnikud!"

Samal teemal

Kommentaarid  (91)

Alam 26. aprill 2017 10:08
Vakra pooldab absoluutset kontrolli ja hirmuvalitsemist rahva üle. Pealegi Evelin tõrjus ta lähenemiskatsed.
Miks moonutada 26. aprill 2017 08:43
Kui mingil hetkel sõitis mootorrattur lubatust kiiremini, siis ei saa ju väita, et ta kavatses läbi linna sellisel kiirusel sõita või kellegi elu ohtu seada, kaasa arvatud tagaistmel istuva elukaaslase. Suurema tõenäosusega jäänuks see kiiruseületamine lühiajaliseks. Miks mõnele tuleb pähe mõte, et proovida põgeneda? Üle 40 km/h kiiruseületamise + lubade puudumise trahvi maksmiseks lihtsalt ei olegi võimalusi, trahvid on sissetulekuid arvestades liiga suured. Tagaajamisel kaotavad nii põgenev kui jälitaja ohutunde ja nüüd küll seatakse teiste inimeste elud ohtu. Kas ikka kõik inimesed, kes oma arvamust kirjutavad saavad aru mida räägivad? Kas need rääkijad kujutavad enne sõita kahekesi mootorrattal kiirusega 200 km/h, kas see saab olla reaalne? Kindlasti mitte. Õigusriigile oleks kohane, kui ka võimuesindajad jääksid eksimuse puhul ausateks ja ei hakkaks ajuvabasid süüdistusi välja mõtlema.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS