Eesti uudised

GALERII | Kaitseväelased viisid läbi lahinglaskmised (2)

Õhtuleht.ee, 24. aprill 2017 21:39
Foto: Roomet Ild
Täna lõppesid kaitseväe keskpolügoonil ja Sirgala harjutusväljal 2. jalaväebrigaadi rühma ja kompanii lahinglaskmised kaudtule toetusel, milles osales ligi 1000 ajateenijat ja tegevväelast.

"Sellised suuremahulised lahinglaskmised tõstavad oluliselt brigaadi lahingupidamise võimet ja valmistavad meid ette lahinguteks reaalses olukorras. Me sõdime koos, kasutades ära erinevate relvaliikide võimekusi, nendevahelist sünergiat ning sellega annamegi vastasele kõige efektiivsema löögi," ütles 2. jalaväebrigaadi ülem kolonel Eero Rebo.

15. aprillil alanud ja täna lõppenud 2. jalaväebrigaadi lahinglaskmised koosnesid kahest etapist. Esmalt lihvisid rühmad oma lahingupidamise oskusi Sirgala harjutusväljal ja seejärel harjutati kaitseväe keskpolügoonil relvaliikide omavahelist koostööd.

Lahinglaskmistel osalesid Kuperjanovi jalaväepataljoni jalaväekompaniid, tagala- ja staabikompanii, miinipildujapatarei ja suurtükiväepataljon. Lisaks harjutasid erialast tegevust pioneeri, tankitõrje ja luure erialarühmad.

Laskmised toimusid vastavalt stsenaariumile, kus tugevdatud kompanii, mida toetati tankitõrje raketirühma, pioneerirühma, suurtükiväe ja miinipildujatega, sai luurelt informatsiooni, mille alusel vahetult enne lahinglaskmiste alustamist koostati plaan ning koordineeriti tegevused. Seejärel teostasid kompaniid rünnaku vastase objektidele.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee