Foto: Jörgen Norkroos
Toimetas Kristjan Väli 23. aprill 2017 19:19
"Mõtlesin pikalt, kas kirjutada, ja otsustasin kirjutada, sest see, mis praegu toimub Naisliidu otsuse ja Siiri Oviiri väljaütlemise ümber, on muutunud kohati väga inetuks," avaldab sotsiaalmeedias arvamust Marina Kaljurand. 

"Ütlen kohe, et ma ei ole Eesti Naisliidu liige, et mind kasvatas üksikema ning minu tuttavate seas on nii "tavalisi“ perekondi kui kärgperekondi, nii üksikvanemaid kui ka samasoolisi paare, kes kasvatavad lapsi. Minu jaoks ei ole oluline, kes kellega või ilma kelleta lapsi kasvatab, vaid see, kuidas last kasvatatakse, et laps oleks hoitud ja armastatud. See on minu isiklik arvamus, mis ei pretendeeri "absoluutsele tõele“ ning mille ütlesin välja objektiivsuse mõttes," kirjutab Kaljurand Facebookis.

Ta lisab: "Aasta ema tiitlit annab välja Eesti Naisliit alates 1998. aastast ning seni ei ole kandidaatidele esitatavad nõuded avalikkuses küsimusi tekitanud. Vastupidi – alati on leitud väärikas kandidaat, keda avalikult tunnustada, alati on olnud südamlikud aktused/kontserdid ning alati on olnud Aasta emadeks erakordsed naised. Jah, emad ongi erakordsed, vähemad väga suur enamus emadest." 

"Sellel aastal toimub Aasta ema kandidaatide ülesseadmine teistmoodi – seda saadab arutelu, mis kohati on emotsionaalne ja tuline, aga kohati ka solvav ja sildistav. Kuulun nende sekka, kes arvavad, et taolist arutelu on vaja, kuigi kahtlen siiralt, kas me praegu suudame kokku leppida, milline siis peab olema see ema, kes väärib Aasta ema tiitlit. Sest erinevaid arvamusi on nii palju, sest meil kõigil on õigus oma arvamusele ja meil kõigil on õigus väljendada oma arvamus. Arutleme. Aga teeme seda nii, et me ei solva emasid, lapsi, üksteist, et me ei naeruväärista Aasta ema tiitlit ja ei lõpeta mitmekümne alternatiivse tiitliga," kirjutab ta.

"Naisliit ütles oma arvamuse, tegi seda Siiri Oviiri suu läbi. Naisliit olevat ka teistkordselt teemat arutanud ja jäänud oma arvamuse juurde. Sellel aastal valitakse Aasta ema samade kriteeriumide alusel nagu ka varasematel aastatel. See on Naisliidu õigus. Meeldib see meile või ei. Ma olen kindel, et ei Naisliit ega Siiri ei tahtnud kedagi solvata – ei pereemasid, ega üksikemasid, ei lahutatud emasid ega leski. Meil kõigil on olnud mitte kõige õnnestunumaid väljaütlemisi. Me kõik oleme kõigest inimesed," kirjutab Kaljurand.

"Aga teema juurde võiks tulla pärast selle aasta emadepäeva – rahulikult, mõistlikult, üksteist kuulates ja üksteist mõista püüdes. Loodan, et ka Naisliit on valmis osalema nendes aruteludes, sest Naisliitu ei kuulu müstilised naised ei-tea-kust, vaid tavalised naised meie seast.

Armas Aasta ema 2017! Ma ei tea veel, kes Sa oled. Aga ma tean, et Sa oled erakordne. Ärgu selle kevade sopaloopimine häirigu Sind. Sa väärid seda tiiltit, nii nagu väärivad seda tiitlid Aasta emad enne ja pärast Sind. Palju õnne Sulle ja Sinu perele!

Armas Siiri! Kuigi ma ei nõustu Sinu poolt välja öelduga, tahan ma äelda, et Sa oled erakordne naine. Sa oled olnud ja oled eeskujuks paljudele naistele, ka mulle. Sa oled pühendanud oma elu ja tegevuse Eesti naistele, Sa julgustad naisi poliitikas osalema ja vastutust võtma, Sa inspireerid naisi olema enesekindlad ja ambitsioonikad. Ma soovin Sulle palju kauneid hetki Sinu pere seltsis ning kaunist emadepäeva!" kirjutab Kaljurand lõpetuseks.

Samal teemal

Kommentaarid  (132)

teema 25. aprill 2017 14:47
ajab hulluks oma jahmerdamisega...vaeste ema rikaste ema,lesestunud ema,eriisadedega laste ema jne, Jääb nii nagu on või jätta välja andmata tiitel või lõpetada üldse väljaandmine.Kisa sellest üle pea mis ongi juba häbistanud tiitlit.Jääb mulje, nagu kõik emad sooviksid olla see üks ja ainus väljavalitu.Kisajad , tehke oma liit ja andke kellele tahes oma tiitel
reede 24. aprill 2017 17:58
Olen oma prouaga varsti 50 verstapostini jõudnud Lapsed ja lapselapsedki täiseas No ei saa aru sellest kisast No andke andeks mis laste elu see on kus sinu minu jagamine käib Pop on perede lõhkumine Tulge mõistusele Pereelu on suur kunst mitte sile asfalttee Siiril on sulaõigus ja ärge kobisege Kui reglement teile ei kõlba tehke oma konkurss Aga Grete Lõbu on lihtsalt natuke liig ennast imetlev tüüp
no mis 25. aprill 2017 16:57
kunst see tuhvlialune olla on, teistmoodi jah pole võimalik naisega kaua koos elada.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS