Maailm

Põhja-Korea ähvardab Austraaliat tuumarünnakuga (38)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 23. aprill 2017 16:00
Põhja-Korea juht Kim Jong-UnFoto: KCNA
Põhja-Korea hoiatas Austraaliat võimaliku tuumarünnaku eest, kui Canberra USA toetamist jätkab.

Põhja-Korea riiklik uudisteagentuur vahendas välisministri esindaja hukkamõistu Austraalia välisministri Julie Bishopi kohta.

Samal teemal

''Kui Austraalia järgib USA käike Põhja-Korea isoleerimiseks ja lämmatamiseks, siis on see enesetapp tulla Põhja-Korea tuumarelvade laskeulatusse. Austraalia välisminister peaks mitu korda tagajärgedele mõtlema, enne kui ta oma keelepeksuga USAd meelitama hakkab,'' ütles teade.

Bishop oli sellel nädalal öelnud, et Põhja-Korea tuumarelvad on Austraaliale tõsine oht, kui sellele rahvusvaheliselt lõppu ei tehta. 

Ta ütles, et sanktsioonid on kõige selgem viis Põhja-Koreale selgeks teha, et sealset tegevust ei tolereerita ja tuumarelvadega relvastatud Põhja-Korea ei ole aktsepteeritav. Bishop kutsus Hiinat üles Põhja-Koread survestama, et sealne sõjakas ja ebaseaduslik tegevus lõpetada.

Põhja-Korea riiklik uudisteagentuur vahendas, et Bishopile ei anta selliste sõnade eest mitte kunagi andeks, kuna see oli rahuvastane tegu. Põhja-Korea tegevus olevat vaid enesekaitse.

Agentuur lisas, et Austraalia kaitseb USA vaenulikke võtteid ja tuumarelvadega ähvardamise kaudu välja pressimist, mis on Põhja-Korea tegevuse peamine põhjus. Austraalia oma käitumisega julgustab USAd hoolimatuid ja riskantseid meetmeid kasutusele võtma.

Pyongyangist tulnud teate kohaselt süüdistas ministeerium Austraalia valitsust pimedalt ja agaralt USA toetamises.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee