Eesti uudised

Nestor allkirjastab trio-partneritega deklaratsiooni, mis tagab eesistujariikide vahelise koostöö (5)

Õhtuleht.ee, 23. aprill 2017 13:51
Eiki NestorFoto: Tiina Kõrtsini
Riigikogu esimees Eiki Nestor kirjutab homme Bratislavas koos kolleegidega Bulgaaria ja Austria parlamendist alla deklaratsiooni, mille eesmärk on tagada kolme järjestikuse eesistujariigi vahel sisuline koostöö.  

„Eesistujariigi ülesanne on olla erapooletu kompromisside leidja kõigi liikmesriikide vahel,“ ütles Nestor. „Euroopa Liidu ees täna seisvad küsimused on aga küllaltki keerukad ja nendele ei õnnestu alati leida lahendust poole aasta pikkuse eesistumise perioodi jooksul. Just seepärast peavadki järjestikused eesistujariigid tegema omavahel tihedat koostööd, et alustatu edukalt lõpule viia.“

Eesti, Bulgaari ja Austria deklaratsioonis rõhutatakse vajadust tegeleda nii julgeoleku- kui ka majandusküsimustega, samuti Ühendkuningriigi lahkumisläbirääkimistega ja rändekriisi lahendamisega.

Ühisprogrammi eesmärk on tagada nii poliitilisel kui ametkondlikul tasandil kolme riigi parlamendi ja Euroopa Parlamendi vahel tõhus koordineerimine ja side eesistumise perioodi parlamentaarsete programmide koostamisel ja konverentside korraldamisel.

Kolme järjestikuse eesistujariigi ehk trio-partnerite koostöö eesmärgiks ongi ühisprogramm, mis aitab kindlustada, et olulised teemad püsivad tähelepanu all mitte ainult oma riigi eesistumise ajal, vaid pidevalt läbi pooleteise aasta.

Eesti võtab eesistumise teatepulga üle 2017. aasta juulis Maltalt ja annab pool aastat hiljem edasi Bulgaariale, millele järgneb Austria eesistumine.

Deklaratsiooni allkirjastamine toimub Euroopa Liidu parlamentide spiikrite konverentsil Bratislavas, kus on arutlusel Euroopa tulevik ja rahvusparlamentide suhe kodanikega.

Samal teemal

29.06.2017
VIDEO | Spiikrite töövisiit Washingtoni tõi Eestile kaks olulist sõnumit
16.04.2017
Juhtkiri | Sajandi juubel peab olema kogu rahva pidu
31.03.2017
Putin ja Trump kohtuvad Soomes?
19.02.2017
Tsahkna ja NATO üks ülemjuhatajatest arutlesid Venemaa suurõppuse üle