Eesti uudised

Ajakirjanik: Ukraina kontrolli all olevas Donbassis küpsevad separatistlikud meeleolud (24)

Õhtuleht.ee, 22. aprill 2017, 18:49
Luganski oblasti praeguse keskuse Severodonetskist jääb rindejoon kõigest 30-40 km kaugusele. Kuigi rindejoone lähedusest tänavapildis aimu ei saa, on sõda vajutanud pitseri kogu linna elule.Foto: Sander Silm
Ukraina võimude kontrolli all olevas Donbassis on hakanud süvenema separatistlikud meeleolud, mille peamiseks põhjuseks on piirkonna raske majanduslik olukord ning rahulolematus keskvõimuga.

Ukraina ajakirjaniku Denis Kazanski sõnade kohaselt on majanduslik olukord Donetski ja Luganski oblastis jätkuvalt raske, edastas UNIAN.

Põhjuseks on nii majanduslike sidemete katkemine separatistide kontrolli all olevate oblasti piirkondadega, kui ka rindejoone lähedus, mis hoiab eemale investeeringud. Kõik see on endaga kaasa toonud massiliselt probleeme, mille lahendamist inimesed pikisilmi ootavad.

Paraku on paljudes kohtades võimule jäänud samad ametnikud ja poliitikud, kes 2014. aasta kevadel tegutsesid palehigis Ukrainast lahkulöömise nimel. Nii näiteks on jätkuvalt võimul Severodonetski, Rubežnoe, Družkovka, Mariupoli, Kurakhove ja Dobropolja linnade juhid, kes tegid tihedat koostööd separatistidega, kuid kellel pole sellegi poolest praegu probleeme Ukraina keskvõimuga.

Samuti tehakse ajakirjaniku väitel katseid ennistada ametisse neid ametnike ja poliitikuid, kes separatistide minemalöömise järel olid sunnitud töölt lahkuma ja kes seni hoidsid madalat profiili.

Ajakirjaniku hinnangul viitavad kõik märgid sellele, et Donbassis on küpsemas uus kriis ning ta on veendunud, et võimaluse avanedes teevad need, kes juba korra on reetnud, seda uuesti.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee