Maailm

Trump peab Le Peni Prantsusmaa kõige tugevamaks presidendikandidaadiks (42)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 22. aprill 2017 15:42
Marine Le PenFoto: Martin Bureau
Ameerika Ühendriikide president Donald Trump on Prantsusmaa presidendikandidaatide hulgast Marine Le Peni  vastu poolehoidu avaldanud, nimetades teda kõikidest kandidaatidest kõige tugevamaks.

USA president rääkis, et kuigi ta täielikult Le Peni ei toeta, peab ta teda ikkagi kõige tugevamaks kandidaadiks, vahendab The Guardian.

''Sellel, kes on äärmusliku islamismiga ja riigipiiriga kõige karmim, läheb valimistel hästi,'' rääkis ta.

USA presidendid ei ole reeglina teisel pool ookeani toimuvaid valimisi kommenteerinud, kuid Trump ütles, et tema arvamus ei ole kellegi teise omast erinev. 

''Kõik teevad ennustusi. Mina ei ole kuidagi erinev,'' seletas Trump.

President lisas, et Le Peni kandidatuur saab kindlasti peale Pariisis toimunud politseiniku tulistamist hoogu juurde. ISIS võttis tulistamise eest vastutuse.

''Järjekordne terrorirünnak Pariisis. Prantsusmaa rahva kannatus hakkab katkema. Sellel on kindlasti presidendivalimistele suur mõju,'' säutsus Trump reedel Twitteris.

Le Pen on juba kaua Trumpi kiitnud ja ütles novembris CNN-i intervjuus, et sai tema valimistest inspiratsiooni. 

''Donald Trump on teinud seda, mida peeti võimatuks. See on lootus neile, kes ei talu metsikut globaliseerumist. Nad ei talu eliidi juhitud poliitikat,'' seletas ta.

Le Peni partei on tugevalt moslemivastane ja ksenofoobne. Samas on partei proovinud end valijatele sobivamaks teha. 2015. aastal visati 30 aastat partei juhiks olnud ja Marine Le Peni isa Jean-Marie Le Pen parteist välja, kuna ta eitas holokausti.

Trump ei ole ainuke USA poliitik, kes Prantsusmaa presidendivalimistel kaasa lööb. Neljapäeval oli teisel kandidaadil Emmanuel Macronil telefonikõne endise USA presidendi Barack Obamaga.

Samal teemal

07.03.2018
Vene riigiduuma välisasjade komitee esimees ajakirjanikule: sinust saab minu armuke
02.05.2017
Urmas Paet "Foorumis": Euroopa ei teadvusta probleemi, et Prantsusmaa valimistesse sekkub Venemaa
24.04.2017
Prantsuse väikelinna meer: "Ma ei taha lollpeade heaks töötada!"
24.04.2017
PRANTSUSMAA PRESIDENDIVALIMISED: teises voorus Macron ja Le Pen

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee