Krimi

VIDEO | Politsei sõitis tagaajamise käigus mootorrattale otsa (93)

Toimetas Liis Vaksmann, 22. aprill 2017 10:04
Foto: Erakogu
Möödunud ööl kihutas Tallinna kesklinnas ringi mootorrattur, kes eiras politsei poolseid peatumismärguandeid. Tagaajamine lõppes 15 minutit hiljem, kui patrull püüdis mootorratast teelt välja suruda, kuid rattal olnud inimesed kukkusid masinalt maha.

21. aprilli öösel märkas politseipatrull Pirita tee suunas sõitvat mootorratast, mille kiiruseks mõõdeti 101km/h. Patrull andis peatumismärguande, mida mootorrattur eiras ning jätkas kiirust lisades sõitu. Mootorratas sõitis mööda Pirita teed Kloostrimetsa ja sealt edasi Pärnamäe teele, tehes suurel kiirusel ohtlikke manöövreid.

Samal teemal

Lähenedes Narva maantee ja Vana-Kuuli ringristmikule pidurdas mootorratas hoo maha manöövri sooritamiseks ja patrull tegi otsuse mootorrattas teelt välja suruda. Ratast juhtis 25-aastane mees, kel puudus vastava kategooria juhtimisõigus. Lisaks kukkus rattalt maha kaasreisija, 22-aastane naine. Mõlemad viidi tervisekontrolliks haiglasse. 

Kesklinna politseijaoskonna patrullitalituse juhi Taavi Kirsi sõnul oli mootorratta väljasurumine väiksel kiirusel läbimõeldud otsus, millega hoiti ära tõsisem õnnetus.

„Politsei sekkub otsustavalt, kui teel sõidab ligi 200km/h ja tahtlikult peatumismärguannet eirav juht, kes võib olla teistele ohtlik. Ülisuurel kiirusel toimunud avarii puhul oleks tõenäoline, et raskeid vigastusi oleks saanud nii mootorrattaga sõitnud noored kui ka juhuslikult teele sattunud inimesed.“

Foto: Erakogu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee