Eesti uudised

Rändlustasud kadusid, aga Telia andmesidepakett läks kallimaks (24)

Toimetas Kristin Aasma, 21. aprill 2017 22:31
Telia andmesidepaketid kallinesid pärast rändlustasude kaotamist Euroopa Liidus.Foto: Toomas Tatar
Ehkki 20. aprillist kadusid Euroopa Liidus (EL) andmeside rändlustasud, ei läinud Telia andmesidepaketid mitte odavamaks, vaid kallimaks, kusjuures Soomes saavad sama firma kliendid teenust soodsamalt ja suuremas mahus.

Rändlustasude kaotamise tuules on Telia teinud oma klientidele väikese silmamoonduse - välja reklaamitud rändlustasude kaotamise varjus on muudetud andmesidepakettide mahtu ja hinda, mis justkui pole võrreldavad, sest andmemahud pakettides tõepoolest muutusid, kuid kui on soovi saada andmemahtu vähemalt senises mahus, tuleb valida suurema andmemahuga ja selle võrra ka kallim andmesidepakett, kirjutab ERRi uudisteportaal. Seejuures ei ole kogu kuine paketis sisalduv andmesidemaht ELis kasutatav.

Kui varem oli kõige tummisemas paketis 48 gigabaiti (GB) andmemahtu hinnaga 29.99 eurot, siis nüüd on mahukaimas andmesidepaketis 64 GB hinnaga 34.99 eurot. Vana mahuga paketti enam olemas ei ole ning kui klient soovib vähemalt samas mahus internetti, peab ta viis eurot juurde maksma.

Samal teemal

20.05.2017
Kas sina tead, kuidas rändlustasude kadumisel mobiilset internetti mõistlikult kasutada?
16.04.2017
Tuhanded Telia kliendid ei saanud Eurovisioni finaali ajal oma lemmiku poolt häält anda
02.11.2016
Euroopa Liidu ministrid arutasid rändlustasude alandamist
03.05.2016
Elisa pakub soodsat kõnelemist Euroopas