Eesti uudised

Mis saladusloor lasub Toomas Hendrik Ilvese Ameerika kodul? (210)

Kristjan Väli, 22. aprill 2017 04:00
Foto: Alar Truu
Väliseestlaste kogukonnas Ameerikas räägitakse, et Toomas Hendrik Ilves vajab kohalikke hõimuvendade abi Ühend­riikides sobiva kodu leidmisel. Kas murepilved varjutavad tõesti Ilvese jaoks päikeselist California taevast?

Toomas Hendrik Ilves töötab Californias Stanfordi ülikoolis külalislektorina. Mullu kinnitas ekspresidendi nõunik Delfile, et Ilves elab ülikooli piirkonnas, mis tähendab seda, et ekspresident peaks resideeruma kusagil Silicon Valleys. Seda, millist maja või korterit ta hellitavalt koduks kutsub, Eesti avalikkus ei tea.

Abi polnud ka Eesti suursaatkonnast Washingtonis, sest sealne ametnik palus küsimuse esitada Eslasele. San Francisco Eesti Seltsi esinaine Mai-Liis Bartling ei oska teemat kommenteerida, kuid sõnab, et Californias Silicon Valley piirkonnas on tõesti keeruline sobivat majutust leida. Ta soovitab ühendust võtta Liisi Essega, kes töötab Stanfordi ülikoolis ja lävib ekspresident Toomas Hendrik Ilvesega tihedalt. "Teie mainitud teemat ei oska ma kommenteerida," teatab Esse, kes seejärel pakub välja, et meedia võiks pigem kajastada Ilvese loenguid Stanfordi ülikoolis.

"Usun, et nende loengute sisu, aga ka asjaolu, et ühes maailma tippülikoolis Eestiga seotud teemasid kajastatakse, vääriks vähemalt samavõrra tähelepanu kui elukoha leidmise võimalikkus ja võimatus Silicon Valleys," teatab ta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee