17
fotot
Langenud kaitseväelaste mälestamine Paldiskis 21. aprillil 2017. (Sõdurileht / YouTube)

Täna kogunesid langenud kaitseväelaste võitluskaaslased koos Eesti riigi, kaitseväe ja diplomaatilise korpuse esindajatega Paldiskis asuva mälestusmärgi juurde, et mälestada välisoperatsioonidel langenud kaitseväelasi.

Koos langenud kaitseväelaste võitluskaaslaste poolt pandud pärjaga asetati
mälestussambale pärg Vabariigi Presidendi nimel. Riigikogu nimel asetas
pärja riigikogu aseesimees Enn Eesmaa, valitsuse nimel kaitseminister Margus
Tsahkna, kaitseväe ja Kaitseliidu nimel kaitseväe juhataja kindral Riho Terras ja
Kaitseliidu ülem brigaadikindral Meelis Kiili. Riigi ja kaitseväe juhtkonna pärgade kõrvale asetati ka pärjad diplomaatilise korpuse ja Eesti reservohvitseride kogu poolt.

Pärast tseremooniat mälestusmärgi juures süüdati Scoutspataljoni õppehoones küünlad Kurkses hukkunud kaitseväelaste mälestuseks.

Välisoperatsioonidel langenute mälestusmärk valmis Camp Bastionis eestlaste laagris 2010. aasta oktoobri alguses ja selle avas 5. oktoobril president Toomas Hendrik Ilves. Mälestussammas seisis Camp Bastionis kuni 2013. aasta sügiseni, kui 29. oktoobril võeti kaitseväe juhataja kindral Riho Terrase osalusel mälestusmärgilt maha rist ja plaat üheksa Afganistanis langenu nimega. Risti ja plaadi tõid Eestisse 2013. aasta maist novembrini Afganistanis teeninud kaitseväelased.

Jaga artiklit

6 kommentaari

Ä
ätt.  /   13:02, 22. apr 2017
Iga inimese surm on kaotus tema lähedastele,seda ka palgasõdurite oma.Nüüd nimetatakse kõiki palgasõdureid austavalt veteranideks,kas ka neid Eestlasi kes on teeninud Prantsuse Võõrleegionis ?

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis