Eesti uudised

IRLi toetus langes alla valimiskünnise, Eestimaa Roheliste juht rõõmustab: "IRL, laku panni!" (39)

Keit Paju, 21. aprill 2017, 15:37
IRL volikogu koosolek, Margus Tsahkna, Kaia IvaFoto: Tiina Kõrtsini
Isamaa ja Res Publica liidu toetus on olnud langemas juba mõnda aega ning nüüd on erakonna teotus langenud alla 5%, ehk alla valimiskünnise, selgus Kantar Emori uuringust. See teeb rõõmu erakonnale Eestimaa Rohelised, kelle toetus viimasel kuul hüppeliselt kasvanud on.

Viimati oli IRLi kõrgeim toetus 2016. aasta novembris, kui erakonda toetas 9% valijatest. Järk-järgult on IRLi toetus langenud. Kui 2016. aasta lõpus ja 2017. aasta alguses püsis toetus 7% peal, siis märtsis 2017 toetas IRLi 6% valijatest.

Kuid kui selle aasta aprillikuus toimuks valimised, ei ületaks IRL valimiskünnist, kuna erakonda toetab, rekordiliselt madalalt, vaid 4,7% rahvast.

Seega jääb IRLi toetus alla ka erakonnale Eestimaa Rohelised, mis on läbi teinud suure toetustõusu. Kui selle aasta märtsis toetas erakonda 2% valijatest, siis aprillis on Roheliste toetus kasvanud ligi 5%ni.

Selle üle rõõmustas Eestimaa Roheliste vastvalitud uus juht, Züleyxa Izmailova, kes postitas sotsiaalmeediasse foto, mille pealkirjaks pani: "Roheliste toetus tõusis 4,9%le. IRL, laku panni! Suur aitäh toetajatele, paneme edasi!"

Eestimaa Roheliste juhi Izmailova sõnul on erakonna toetuse kasv tingitud suuremast meediakajastusest aga ka juhi vahetusest ning inimeste mõtteviisi muutusest rohelisema eluviisi poole.

IRLi reitingu langus Izmailovale üllatusena ei tulnud. "IRL pole enam ammu eestimeelne erakond," sõnas ta, lisades, et lisaks paistab erakond silma loodusvaenuliku poliitikaga.

Izmailova sõnul on Roheliste pikaks eesmärgiks muuta Eesti ökoriigiks ning saada riigikokku, vähemalt 7 kohaga.

Samal teemal

5. oktoober 2017, 15:09
Kihlveokontor: IRL Tallinnas valimiskünnist ei ületa
13. mai 2017, 11:18
Täna saab IRL endale uue esimehe
30. aprill 2017, 08:48
IRLi rahvuslaste ühendus toetab erakonna esimehena Helir-Valdor Seederit
18. aprill 2017, 12:52
VASTASSEIS: kumb oleks parem IRL-i juht – Kaia Iva või Helir-Valdor Seeder?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee