5 kommentaari

P
petetu  /   08:10, 25. apr 2017
Vales elada on veel valusam. Eriti jube on see, kui petmine tuleb välja hiljem. Ja üldjuhul tuleb.
Mida pikem on suhe, mida rohkem on ühiseid kohustusi ja mälestusi, seda valusam on. Kui võtta nii, et petmine on 1 vale, millega petetul tuleb leppida, siis peale ebameeldiva tõe väljatulekut tekib petetul veel suurem ahastus ja häbitunne just sellepärast, et kas ta tõesti ei väärinud tõe teadasaamist varem? Ja suure tõenäosusega on tekkinud sellele ühele valele veel lisaks mitmeid valesid, mis teevad koorma veel suuremaks...
Mina sain abikaasa petmisest teada suhteliselt varakult. Otsuse tegemine, et midagi on väga valesti ning nii jätkata ei saa, oli minu initsiatiiv. Tema suurim viga oli see, et ta ei olnud aus: kui paned teist, siis ei tohi vähemasti mitte oma seadusliku abikaasa ja laste ema tervist ohtu panna. Ja kõige valusam oli see kuidas ta veel nürimeelselt kinnitas, et midagi pole olnud, kõik on korras.
Meie teed viisid lahku.
A
Arvamus  /   17:34, 21. apr 2017
"Ära valeta endale, et kui kaaslane ei tea, siis ei saa ta haiget. Tõde on see, et petmine mõjutab suhet ka siis, kui sa talle sellest ei räägi." No mis arvamus see on?
Asi on nii, et kui räägid, siis 69 % läheb lahku ja 31 % eksisteerib (mitte ei ela) koos edasi.
Kui ei räägi ja rohkem ei peta, siis elatakse koos õnnelikult edasi ning mõne aja pärast jääb petmisest ainult üks mälestus petjale.
Igal juhul on teadmatus parem, kui petjad on targalt käitunud ja igasugu "heasoovijaid" läheduses ei ole.
P
pikas perspektiivis  /   21:14, 21. apr 2017
on ülestunnistamine parem. Valel on kombeks pinnale ujuda. Kui kohe tunnistada ja näiteks lubada, et kahetsed ja enam ei juhtu, siis on pikem riid ja kriis majas, kuid on võimalus, et saate puhtalt lehelt alustada. Kõigest võimalus, aga võimalus on suur.
Kui aga tuleb väga palju hiljem välja, siis see nagu tühistaks kogu koos oldud aja ja elatud elu, no et juba mingi 10 või 20 või rohkem aastaid su kaasa on kaldunud kõrvale, ta pole võtnud sind tõsiselt, äkki on lausa irvitanud ja teistega kokku leppinud asjades, et sind petta, nagu oleks sa oma kaasa ainumas vihavaenlane siin ilmas ja avalik naerualune kogu tutvusringkonnas, kes on vaatamata kaasapoolse petmisele, kaasat kaitsnud ja ülistanud on. Vastik oleks ja armastusele ei oleks siin mitte ühtegi võimalust, ma arvan.
Egas "heasoovijad" sind rünnata saa, kui see üks ja ainus "heasoovija" rünnanud pole. Need esimesed tiba ausamad, nende reeturlikkuseks oled valmis igal kümnel juhul ja haiget teeb VAID see, keda õigeks pidasid:)
J
Jopa Kolla  /   08:36, 22. apr 2017
Ma arvan, et see on väga tõenäoline, et mees ei saa asjast üle. Naine ehk saab, sest naised on emotsionaalselt tugevamad. Mina näiteks võiks pingutada mõnda aega, aga mul vasardaks see ikkagi peas. Eriti ilmselt siis, kui ma oma naisega seksima hakkan. No ma ei saa seda peast, et siin on teise mehe riist läbi käinud ja minu naine seda ilmselt nautinud. Ühesõnaga, rumal oleks naisel seda mehele öelda.
  /   23:50, 22. apr 2017
Eks jah, inimesed on erinevad. Kunagi üks mees rääkis, et oli väga solvunud ja vihane naise peale, aga samas tekkis tal mingi sõnuseletamatu kirg oma naise vastu, tuli aga meelde, et teine mees ihaldas, aga temal on...ja hirmsasti nautis. Põhimõtteliselt oli nagu vihane ja andestada ei tahtnud, aga samas naiste kellelegi loovutada ka ei soovinud, tundis et kui tema ei valluta oma naist, siis teeb seda keegi ja võitu tema loovutada ei soovinud. On teisigi paare, kus mees saab teisest teadlikuks, siis võetakse see teine oma pinna peale, et naine ei peaks teise pärast kodust lahkuma ega esimest hülgama.
Naiste puhul pole sellist leplikkust täheldanud. Sõps sai mingi 11 aastat hiljem teada, et päris abielu alguses ja eisaanudki üle, ta küll üritas, sest lapsed suht väiksed veel, aga ei tulnud toime, nõudis lahutust, mees oli vast, lõpuks sai sõbranna oma tahtmise, sai lahutuse ja pärast lahutust andis hinges andeks, aga kokku poleks nad kuidagi kokku saanud jääda. Kaduvväike võimalus, et kui kohe oleks teadnud, siis poleks tundnud, et reedetud, vaid ühekordselt petetud ja ta oleks äkki mehega jäänud ning lõpuks andestanud lahutamata. Tean veel selliseid, on ka loetud, et läheb kuidagi ühe mustri järgi petetud naistel, meestel kuidagi mitmekesisemad variandid.

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis