Peterburis asuv Jehoova tunnistajate keskus (Vida Press)

Venemaa ülemkohus keelustas Jehoova tunnistajate tegevuse ning asetas nende usu äärmuslastega samasse nimistusse. 

Kõrgeima kohtu eeskirja alusel on Jehoova tunnistajate tegevus edaspidi ebaseaduslik, vahendab The Guardian. Konfiskeeritakse ka tegutsevate organisatsioonide vara.

Justiitsministeeriumi advokaat Svetlana Borisova ütles kohtus, et Jehoova tunnistajad kujutavad endast ohtu kodanike õigustele, avalikule korrale ja turvalisusele. Lisaks viitas Borisova Jehoova tunnistajate seas eksisteerivale rangele keelule teha vereülekandeid. See aga on omakorda vastuolus Venemaa tervishoiuseadustega. 

Jehoova tunnistajate kõneisik Jaroslav Sivulski on väljendanud sügavat pettumust ja muret, kuidas otsus hakkab edaspidi mõjutama nende usulist tegevust. 

Jaga artiklit

11 kommentaari

F
flip-flop  /   18:12, 21. apr 2017
Jehoova tunnistajate keelustamist on mõnikord kujutatud kui lakmuspaberit, mis aitab mõista, mis suunas võimud autoritaarsus-demokraatia skaalal edenevad. Üleüldine praktika näitab seda, et esimesele keelustamisele järgnevad kiiresti ka teised. Samas on põhjendused keelustamiseks pea alati igal pool tugevas nihkes, aga Venemaa ületab nende sildistamises vist kõiki eelnevaid. Süüdistada igasugusest vägivallast hoiduvaid Jehoova tunnistajad ekstremismis on ehk samaväärne kui süüdistada näiteks Põhja-Korea (Korea Rahvademokraatlik Vabariigi) võime erilises demokraatia ning inimõiguste soosimises või Žirinovski parteid (Venemaa LDP) erakordselt liberaal-demokraatlike väärtuste edendamises.

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis