Maailm

Madeleine McCanni kadumisest valminud dokumentaafilmis lubatakse avaldada senikuulmata infot

Toimetas Piret Kütt, 21. aprill 2017 11:32

5 KOMMENTAARI

e
ekstaole/ 21. aprill 2017 15:48
Film. Üldjuhul jõuavad pea kõik kõmulisemad avastamata lood ükskord filmilindile. Põhjused puha majanduslikud ja ettevõtlusega seotud, seega mingit müstikat siin pole. Ilmselge on ka see, et filmis asju ilustatakse ja võimendatatakse, loomulikult huvitavaks tegemise eesmärgil. Samas usun, et selle lapse kadumise juhtum pole iseenesest avastamatu, kui mingeidki materiaalseid tõendeid kuskil veel säilinud on. Õigusemõistmine ja süüdimõistmine on aga täiesti eraldi teema, sest süüdi mõistmiseks ei pruugi olemasolevatest tõenditest piisata. Aga kuna enamus inimesi ei tunne teemat, siis filmiga võib ette sööta mistahes fantastikal põhinevat möga. Asjaolu, et filmis räägivad ka uurimisega seotud inimesed, ei muuda midagi (sest räägitut on võimalik paigutada möga konteksti nii, et see teistsuguse mögaga mingi uue põneva konteksti looks). Ja kui vaatajad selle tormiselt vastu võtavad, siis tuleb vol 2, ja juttu jätkub kauemaks, nagu öeldakse.
k
Kaksik moraal/ 21. aprill 2017 14:50
Hea pet teliigutus on seda Maccanni lugu rullida aastasadu veel...samal ajal käib selline laste doonorkaubandus, pizzagate, ped ofiilia ja jne. ja siis tehakse nägu nagu oleks kadunud 1 laps kogu maailmast ja teda otsitakse väga põhjalikult.
k
Kuuuurija/ 21. aprill 2017 12:06
See Kann on paljusid nii ära tüüdanud, et mõni vist lööks ta mahagi, kui vastu peaks tulema...
i
Igal aastal kaob lapsi,/ 21. aprill 2017 11:38
kuid kui uudishimulikud tõele liiga lähedale jõuavad, on asjassepuutuvad tagajalgadel ja hea veel kui hing sisse jääb.
k
ku-kuu/ 21. aprill 2017 15:39
Pole usutav, et see nii on/oleks, seega teil võib olla õigus üksnes osaliselt (tagajalgadele tõusmise küsimuses).
Tagajalgadel võib olla hoopis politsei, ja seda kahel põhjusel, mis teoreetiliselt võivad olla omavahel kombineerunud: 1) tegemata v halvasti tehtud töö või tõendite nappus ning 2) usk sellesse, et kurjategija võib soovida hävitada tõendeid ja/või pöördub varem või hiljem kuriteopaiga juurde tagasi (sellise uskumusega, kui asja uurimine nö veel lõpetatud pole, võib liituda soov teha kindlaks, millised asjaolud võivad seonduda uudishimu või juhuslikkusega ning millised asjaolud tõendite või/ja kuriteopaika tagasipöördumisega). Seega need inimesed, kes tunnevad juhtunu vastu keskmiselt suuremat huvi või asuvad eraviisiliselt teemat uurima, võivad sattuda politsei tähelepanu-/uurimisorbiiti kui potentsiaalsed kahtlustatavad või sündmuse kohta infot omada võivad inimesed.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee