KUHU OHTLIKUD JÄÄTMED JÄTTA? Talgulised jagelevad jäätmejaamaga (5)
Töövälistel aegadel jäätmete jätmine keerulisem
"Nagu nimigi ütleb, on ohtlike jäätmete puhul tegu jäätmete eriliigiga, mis nõuab oma olemuse tõttu nii käsitlemisel, kui käitlemisel tavajäätmetega võrreldes erinevat käsitlust," kommeneerib juhtumit Ragn-Sellsi Turundus- ja Kommunikatsioonijuht Rainer Pesti.
Kõige suuremat tähelepanu vajavad Pesti sõnul sellised ohtlikud jäätmed, mille päritolu ei ole teada, sest on aineid, mis on isesüttivad. Mõned reageerivad teiste ainetega kokku puutudes.
"Seetõttu oleme tundmatute ohtlike jäätmete vastuvõtmisel jäätmejaamades eriti ettevaatlikud ja seda eelkõige töövälistel aegadel, kui jäätmejaamas puuduvad oma ala spetsialistid," nentis Pesti.
Mehe sõnutsi käitus töötaja nii nagu pidi, kuna jäätmejaama töötajatel on kindlad eeskirjad ja nõuded, mida järgida. Nende eeskirjade peamine eesmärk on tagada inimeste kui territooriumi tuleohutus.
Erandid eelneval kokkuleppel
Kuigi jäätmejaamad on tegelikult mõeldud eraklientidele ja kodudes olevatele väiksemahuliste ohtlike jäätmete koguste vastuvõtmiseks, on Ragn-Sells varem korduvalt teinud koostööd erinevate kodanikualgatustega ja võtnud neilt vastu loodusest kokku kogutud jäätmeid.
"Tunnustame ka antud seltskonda algatuse eest ja oleme valmis nende poolt kokku kogutud ohtlikud jäätmete käitlemist omalt poolt toetama." kinnitab Pesti. "Samas on osapooli austav, kui lepime selliste jäätmete üleandmise eelnevalt kokku. Eriti kui neid mõnevõrra suuremas koguses ja nende päritolu ei ole teada, sest nii saame tagada ohutuse."
Kodanikuinitsiatiiv "LasnaFront" korraldas 15. aprillil Betooni tänava kurikuulsal prügimäel koristustalgud ning viis ära suure konteineritäie prügi. Samas jäi palju prügi veel metsa alla, mistõttu on kavas ka järeltalgud.
5 KOMMENTAARI