Eesti uudised

«Ema, ma alles tulin koolist! Miks sa sunnid mind jälle õppima?»

Kodused õppetükid on algklassilapsed nõrkemiseni ära väsitanud: neljanda klassi poiss on nii kurnatud, et tuleb toime vaid tänu antidepressantidele (305)

Kristiina Tilk, 21. aprill 2017 07:38
AUSÕNA, EI JÕUA!: Kodused koolitükid nõuavad algklassilastelt mitu tundi keskendumist. Koolipäevast väsinud lapsed ei suuda aga keskenduda ja kurdavad väsimuse üle. Fotolavastus.Foto: Katrin Helend-Aaviku

«Ma olen väsinud, ma ei jõua enam,» kurdab teise klassi tüdruk läbi pisarate. Järgmisel hetkel kukub pliiats peost ja laps vajub koolivihikute keskele magama, pea laual. Nutt on kurgus tüdruku emalgi: «Kodutöid on tõesti palju! Mina ka enam ei jõua.»

Margiti tütar Anni käib suures linnakoolis. Tüdruku klassis on 21 õpilast. Kui ema enne tüdruku koolisaatmist käis vaatamas, kas see on ikka hea kool, siis Margiti sõnul rõhutati mitu korda, et esimese klassi lastel kodutöid tavaliselt ei ole. Paraku ei läinud tegelik koolielu jutuga kokku.

«Esimene päev lõppes ja laps tuli koju, kahes aines oli õppida. Hea küll, teeme ära, ei ole probleemi. Aga koduste tööde maht aina suurenes. Ma ei valeta, kui ütlen, et isegi kunstiõpetuses oleme pidanud kodutöid tegema,» räägib Margit.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

26.04.2017
Miks kõht valutama kipub?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee