Tartu maakohus määras elektrivarguse eest kolmekuulise tingimisi vanglakaristuse Terko Jakobsonile, kes noore majandustudengina nõustas sajandivahetusel rahandusministrina töötanud Siim Kallast.

Jakobsoni töine elu algas lennukalt. Maakohtu otsust oodates rääkis ta Õhtulehele, et keskkooli lõpetamise järel seisis ta valiku ees, kas minna õppima Otsa kooli muusikat või hoopis majandust, mis näis tulevikku silmas pidades tulusam. Valik langeski majanduse kasuks, millest tõepoolest peaaegu kohe kasu oli. Noor mees nõustas juba tudengina toonast rahandusministrit Siim Kallast ja hiljem Tallinna linnapead Tõnis Paltsu.

Valus kukkumine tuli 2005. aasta sügisel, kui Palts vabastas ametist kõik linnavalitsuse poliitilised nõunikud. Kümne ametist vabastatud ametniku hulgas oli rahandusnõunik Jakobson ning ka abilinnapea nõunik Tarmo Lausing, kes poliitredelil tõusis hiljem Tallinna linnavolikogu aseesimeheks. Jakobsonil nii hästi ei läinud. 2007. aastal osales ta 30aastasena «Mantlipärija» saates, kus kasiinoärimees Armin Karu oma firmasse tippjuhti otsis. Pärast seda ei ole Jakobsonist kippu ega kõppu kuulda olnud.

«Ma ei kahetse, et kõrgelt alanud ametnikukarjäär on lõppenud. Elus on olulisemaid asju, näiteks tervis,» viitab ta praegu, neljakümneaastasena, oma keskmisest väiksemale töövõimeprotsendile ja lõpuks ikkagi napiks jäänud haridusele.

2005. aasta märtsis kirjutas Õhtuleht, et paljudel Tallinna linnavalitsuse spetsialistil ei ole ametipostile nõutavat kõrgharidust. Pikas nimekirjas oli ka Jakobson. Eile tuli tal kohtusaalis nentida, et ongi jäänud keskharidusele pidama.

Mullu oktoobris arutas Tartu maakohus Jakobsoni vastu esitatud tsiviilasja. Teda kohustati Eesti Energiale tasuma tuhandetesse eurodesse ulatuvat elektrivõlga.

Kohtu põhjenduses seisab, et 2011. aasta detsembris koostasid elektrifirma ja Jakobson võla tasumise ja maksegraafiku kokkuleppe, kuid osa rahast oli eelmisel aastal veel tasumata. Jakobsoni sõnul sai suurvõlg alguse, kui ühel aastavahetusel tehti tema korteri elektritarbimisele prognoosnäit.

«Tookord kulus meil elektrile väga vähe raha ja selle summa eest saanuksime pool aastat voolu võtta,» põhjendab ta, miks puhtast trotsist arve maksmata jättis.

Üleeile oli ta jälle Tartu maakohtus, kes arutas kokkuleppemenetlust asjas, milles Terko Jakobsoni süüdistati võrgugaasi ja energia ebaseadusliku kasutamise paragrahvi alusel. Jakobson võttis omaks, et möödunud aastal juhtis ta oma Tartu Riia tänava korteris kulutatud elektri arvestist mööda ehk otsesõnu öeldes varastas seda. Jakobson nõustus osaühingule Elektrilevi korvama tekitatud kahju 755 eurot. Samas nentis ta, et on töötu ja vaid osalise töövõimega.

Jakobsonil tuli tõdeda ka seda, et tal on 35 000 euro eest võlgasid ja laene, korter pandi sundmüüki ja kindlat elukohta tal praegu ei ole. Nõnda panigi kohtunik mehe kontaktiks kirja tema ema aadressi.

Jaga artiklit

36 kommentaari

K
Kallas  /   17:45, 21. apr 2017
on ta hästi välja koolitanud kuda varastada
T
Teeline  /   17:04, 21. apr 2017
Paremaks, kui hõbevara, kallimaks kui kullakoormad, tuleb tutvust tunnistada.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis