11 kommentaari

,
,,,  /   07:02, 22. apr 2017
jama jutt, et tahame kaua elada.
Tahame kaua terved olla, siis on mõtet elada. Kahjuks ei olda üldjuhul kaua terved. Ja ka siis võib juhtuda, et elad väga kaua.
See pole noortele öeldud, sest nad tõusevad kohe ülbelt tagajalgadele: arstiabi on vajalik, kuid juba varakult tuleb tunda huvi alternatiivsete, rahvapärimuslike ravivõimaluste vastu. Liikuda, arendada endas oskust näha ilusat, head, kutsuda ennast korrale alati, kui kipud maailma ja inimesi parandama, panna ükskord piir - kuhu nina toppida, kuhu mitte oma rahu nimel.
P
penskar  /   15:04, 21. apr 2017
Sellist juttu on hea kirjutada. Aga tegelik olukord on hoopis teine. Nagu räägitakse, et inimene peab saama vanaduspõlves väärikalt elada. Meie riik ju seda ei võimalda. Oleme eluaeg tööd rabanud teha, lapsed üles kasvatanud, et riik saaks neid maksustada. Meie maksime oma maksud ausalt ära ja ei hiilinud kõrvale ega mõelnud mingeid skeeme välja, et mitte maksta, ega tegelikult ei saanudki makse vältida. Nüüd riigimehed teevad näo nagu me kerjaksime riigilt raha oma vanaduspõlveks. Me oleme juba ette ära maksnud oma pensioni, mida aga meile ausalt maksta ei taheta. Sellest on ka tingitud rahulolematused ja virisemised. Arvan, et need praegused ausalt töötanud pensionärid väärivad ka riigi poolt austust ja väärikat kohtlemist. Meie olime ju need, kes peale vene okupatsiooni lõppemist suurema osa vaba Eestit üles ehitasid. Riigimehe aina jutustasid ja tegid valesid otsuseid, müüsid maha raudteed, hävitasid põllumajanduse, hakkasid EL orjadeks ja aina räägivad edasi ja topivad maksumaksjate raha oma taskutesse.
K
Kõva Ketas  /   12:24, 22. apr 2017
to: penskar - tõega ongi nii, et tänased pensionärid maksid maksud ausalt. Tänastega on küsitav, kapitalistlik ettevõtjal on üks põhimõte, teenida võimalikult palju kasumit, kasutades kõike võimaliku ka ebaseadusliku.
Mis vahe on esimese Eesti ja teise taasiseseisvumise algusperioodi suuim erinevus.
Tartu rahu lepinguga lepiti kokku, et märkinisväärne osa sõjatehnikast jääb siis, aga teise Eesti alguses möned leppisid kokku kogu sõjatehnike viiakse idapiiri taha. Tulem on see, et sõjalise (kaitse) võime loomine alustai nullist (0) ja seda suurelt eakate eestimaalaste arvelt, kes vastupidist siin suudab tõestada
K
kah vanainime  /   11:15, 21. apr 2017
Ega pessimism ega depressioon nüüd ka vanaduspõlve ei kergenda. Hea tervis oleneb suuresti hingerahust ja leplikust ellusuhtumisest. Paljud vanad aga muutuvad just virisejateks ja kiuslikeks, et enam jaksu-jõudu ja raha pole nii palju kui varem ning see päevast päeva rahulolematus kõigega toobki haigused esile. Tunne rõõmu sellest, mis sul veel oma eas on, mitte ära kaeble selle üle, mida pole.
M
meespenskar  /   13:10, 21. apr 2017
mul pole juba 9 aastat sexi olnud, kuidas selle üle rõõmu tunda, eluisu ammu läinud?
  /   14:10, 21. apr 2017
pane aju tööle.
A
Aadu  /   10:14, 21. apr 2017
Udu ajada on ka väärtus. Väärtus sõltub vaatajast. Kuid maapeale tulles on hea, kui töönarkomaan saab ennast realiseerida vastavalt võimalustele. Kuid lõpp olgu kiire. Valudega ja piineldes siit ilmast minna on hull asi. See lõpu pahupool on tabu teema. Lahti rääkimata. Ka nimekate endiste tegijate appikarje hääl elulõpus ei jõua meediani, et midagi muutuma hakkaks.
V
vanem mees  /   09:45, 21. apr 2017
vana on ainult siis hea olla kui sul on tervist ja pappi,vastasel juhul pole see elu muud kui vaid üks kidumine ja piin.ümmarguse jutu asemel suruge parem eutanaasia seadus eestis läbi,altosaared,et vanur saaks vajaduse korral siit ilmast väärikalt lahkuda,sest vaevalt eakate elu eestis kunagi üldse paremaks läheb.
J
Jah,  /   11:52, 21. apr 2017
vanem mees, vananemine pole nõrkadele.
  /   13:42, 21. apr 2017
oota kuni ise vanaks saad,eks siis ole näha kui tugev sa oled.
P
Protsess  /   14:03, 21. apr 2017
juba ammu käivitunud ja jääb üle tõdeda: vananemine pole nõrkadele!

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis