city24 pilt (city24)

Eesti kuulsaim šabloonikunstnik Von Bomb maalis Volta kvartali aiale Eesti suurima stencil-tehnikas tänavakunsti maalingu. Käsitsi lõigatud šabloonide abil kaeti üle 300 m² suurune pind.

„Trotsisime tuult, vihma ja lund ning otsisime ajaaknaid, millal saaks värvida, sest ilmastikutingimused olid nii suure projekti jaoks ekstreemsed,“ sõnas Von Bomb ehk Indrek Haas. „Koos ettevalmistustöödega võttis tõenäoliselt Baltimaade suurima stencil- projekti tegemine aega tervelt ühe kuu. Katsime 100 meetrit pika ja 3 meetrit kõrge aia tihedalt graafikaga ning see kõik oli käsitöö, alates šabloonide välja lõikamisest kuni müüri katmiseni värviga. Maalingu seinale kandmisel olid mul abiks Jaan Kroon ja tätoveerimiskunstnik Ilja Samöwar.“

„Töö pealkirjaks või motoks sõnastasime töö tellija Endover Kinnisvaraga „New York meets Kalamaja“,  väärtustades nii Volta kvartali tööstusajalugu, kuhu on kujunemas arhitektuurselt omanäoline ja terviklik elukeskkond,“ lisas Von Bomb.

Jaga artiklit

7 kommentaari

M
Möödakäija  /   05:48, 24. apr 2017
Ei ela Tallinnas. Mööda jalutades mulle küll meeldis. Võib-olla kohalikke ärritab, sest pikk hall kivisein oli igapäevasem. Minu arust on hea koht valitud - keegi ei pea otseselt oma koduaknast vaatama (või peab?). Mööda kõndides-sõites elavdab linnapilti. Hästi tehtud ka veel!
H
Horros  /   12:36, 23. apr 2017
Teema on väga kasin ja küsitav.
.
USA on nii palju paha teinud, et inimene muutub juba alergiliseks. Kalamaja lähedusse ja üldse linnaruumi sellise sisuga "kunst" ei sobi.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis