Krimi

Meelis Pai prokuratuurile: "Linnale oleks tekitatud üle kolme miljoni euro suurune kahju."

Linnahalli nõukogust vabastatud Meelis Pai kaebas Aasa ja Sarneti peale prokuratuuri (11)

Toimetas Teet Teder, 20. aprill 2017 15:48
Meelis PaiFoto: Aldo Luud
Tallinna Linnahalli AS-i nõukogu esimehe kohalt vabastatud Meelis Pai esitas Põhja ringkonnaprokuratuurile kuriteoteate Tallinna tegevlinnapea Taavi Aasa ja Tallinna linnahalli juhatuse eksliikme Väino Sarneti peale.

Prokuratuurile esitatud teates kirjutab Pai, et Aas ja Sarnet on Tallinna Linnahall AS-is püüdnud toime panna suuremahulist kuriteo sooritamise katset.

Avaldame pöördumise täismahus: 

Samal teemal

"Kinnitan, et ei ole  sõlminud iseendaga töölepingut nagu linnapea kt. hr. Taavi Aas  selle valeväite  meediasse paiskas. Minu kohene tööleasumine linnahalli kunstilise juhina otsustati 10.03.2017 hr. Aasa juures toimunud nõupidamisel tunnistaja juuresolekul. Tööleping sõlmiti minu ja AS Linnahall juhatuse esimehe Tõnu Pröömi vahel 14.03.17.

Tööleping läbis Tallinna ettevõtlusameti kooskõlastuse ja sisaldas eranditult Tallinna Linnahall AS äriplaanis kirjeldatud palgaastmestikku. Sõlmitud töölepingu sisu ei erine kuidagi Tallinna linnas samatasemeliste ametnike töölepingu tingimustest.

Hr. Taavi Aasa poolt 20.03.17 esitatud väide, et tema jaoks oli töölepingu sõlmimine ja selle sisu täielikuks üllatuseks on sulaselge valetamine.

Tegelikuses alustati minuvastast meediakampaaniat koheselt peale   14.03.17 toimunud AS Linnahall nõukogu koosolekut, kus nõukogu nõudis hr. Väino Sarneti ja Allianss Arhitektide OÜ vahel sõlmitud projekteerimise hankelepingu tühistamist. Nimetatud leping sõlmiti ilma avaliku konkursita. Ning selle kehtimine oleks tähendanud seaduserikkumise aktsepteerimist ja Tallinna linnale oleks tekitatud üle kolme miljoni euro suurune kahju.

AS Linnahalli nõukogu oli ja on alates jaanuarist  2017 korduvalt juhtinud hr. Taavi Aasa ja hr. Väino Sarneti tähelepanu ülalnimetatud kuriteotunnustega käitumisele.

Nõukogu poolt tellitud juriidiline ekspertiis kinnitas kõiki nõukogu kahtlusi.

Vaatamata asjaolule, et mitmed ajakirjanduslikud väljaanded ja telesaated on igakülgselt teemat käsitlenud ja kahtlustused esile toonud ning rõhutanud, et olemasolevad dokumendid  kinnitavad kõikide väidete õigsust ei ole õiguskaitse organite poolt järgnenud mingisugust reaktsiooni.

Seoses sellega esitasin täna kuriteoteate Tallinna Linnahall AS-is toimepandud suuremahulises kuriteo sooritamise katses Põhja Ringkonnaprokuratuurile."

Samal teemal

22.02.2018
Töölt vabastatud Meelis Pai käib linnaga kohut
10.09.2017
Linnahalli arhitekt: kunstnike grafiti on ajutiselt parim lahendus!
19.05.2017
Meelis Pai asemele nimetati Tallinna Linnahalli juhatuse liikmeks Kaia Jäppinen
15.05.2017
Taavi Aas: Edgar Savisaare häälesaaki ei ületata mitte kunagi