Krimi

VIDEO | Purjus juht tagurdas vastu kivi ja põgenes politsei eest (8)

Liis Vaksmann, 20. aprill 2017 16:07
KINNI: Politsei tabas kriminaalses joobes juhi Foto: Politsei
Möödunud nädala pühapäeval teatati Tallinnas Kristiine keskuse kõrval olevast joobes autojuhist, kes tagurdas otsa tänaval olnud kivile ja püüdis sündmuskohalt minema sõita. Juht peatati kahe politseiauto poolt ja tal tuvastati kriminaalne joove.

16. aprill enne kella 18 helistast tähelepanelik linnakodanik Häirekeskusele ja teavitas mööda Tulika tänavat liikunud avariilisest Volkswagen Passatist. Teatajate sõnul paistis juht olevat joobes.

Samal teemal

Sama auto jäi silma ka tagurdamisega vastu kivi Kotka tänaval, peatudes Tulika tänaval asuva baari juurest ja asudes seejärel uuesti liikuma pöörates Endla tänavale kus too peatati juba kahe politseiauto poolt Kristiine keskuse kõrval.

32-aastane varem kriminaalkorras karistamata Igor ei täitnud politseinike korraldusi ega väljunud autost, misjärel eemaldasid politseinikud juhi ja tema kaaslased autost. Politseinikud kasutasid autos viibijate suhtes käeraudu, sest oli oht, et nad võivad põgeneda. Kaasreisijad vabastati poole tunni pärast. Juhil aga tuvastati kriminaalne joove ning ta peeti kinni.

Prokuratuur saatis kriminaalasja kiirmenetluses kohtusse ning esmaspäeval mõistis kohus ta süüdi ning karistas teda 10 kuu pikkuse vangistusega, millest üks kuu tuleb reaalselt ära kanda. Ülejäänud vangistust ei pöörata täitmisele, kui 32-aastane mees ei pane pooleteise aasta pikkusel katseajal toime uut kuritegu ja täidab talle määratud kontrollnõudeid. Mehe Volkswagen Passat konfiskeeritakse.

Samal teemal

10.09.2017
Ida-Virumaal sattus liiklusõnnetusse kriminaalses joobes juht
20.03.2017
VIDEO | Purjus juht sõitis Tallinnas vastu puud