JANEK MÄGGI: Kõikide tipp-poliitikute probleem on see, et nad ei vasta küsimusele. (Jörgen Norkroos)

Suhtekorraldaja Janek Mäggi sõnul sarnaneb peaminister Jüri Ratase Aktuaalsele Kaamerale antud intervjuu paroodiasaatega "Edekabel". "Ühest küljest olen ma nõus, et Ratase jutt oli ümmargune mull – eriti just alguses, aga siis kui Priit Kuusk sisse tuli, hakkas see "Edekabel" pihta ja kabelisse sattusid mõlemad," ütleb Mäggi, et vestlust oli lõbus jälgia.

Peaminister Jüri Ratas andis eile Aktuaalsele Kaamerale otse-eetris intervjuu ent tema vastused uudisteankruid Astrid Kannelt ja Priit Kuuske ei rahuldanud. Seepeale haaras Priit Kuusk konkreetsemate vastuste saamiseks ohjad enda kätte, esitades lisaküsimusi. Algas verbaalne ping-pongi mäng, milles kumbki pool teisele armu ei andnud.

"Nad mõlemad tegid olulisi klassikalisi vigu, mis nende enda usaldusväärsust ei kasvatanud," kommenteerib intervjuud Janek Mäggi, kuid lisab, et tegemist oli täiesti tavalise ajakirjandusega, mis teleekraanile sattus. "Kokkuvõttes oli seda muidugi väga lõbus vaadata," muheleb ta.

"Ütleme, et intervjuu esimeses pooles oli selline tavaline reklaamjutt, mida kõik erakonna esimehed, ministrid, võtmepoliitikud esitavad," ütleb Mäggi. "Esiteks arvan ma muidugi, et kõikide tipppoliitikute probleem on see, et nad ei vasta küsimusele," kirjeldab suhtekorraldaja ja annab mõista, et praegu võib visata kivi ka teleankrute kapsaaeda, sest ekraanil peaks ajakirjanik mõjuma neutraalse ja austavana. "Mitte, et ma tahaks ajakirjandusele öelda, et olge nüüd lugupidavamad, aga selle saatelõigu erutus tekkis, ma arvan, natukene sellest, et Priit Kuusk läks natukene keema."

Janek Mäggi lisab, et Ratase ärritumine selle peale, et temalt küsitakse ka neid küsimusi, millest polnud eelnevalt räägitud, on täiesti mõistetav. "Mina näiteks ütlen, et otse-eetris oled sa igal juhul kuningas," kirjeldab ta, et küsimustele vastamisest võib alati keelduda. See aga ei tähenda, et intervjueerija peaks jääma kokkulepitud teema juurde: "Küsida võib alati ja see on täiesti mõistlik."

"Täiesti sõbralikult ütlen, et polnud sellel lõigul kummaltki poolt häda midagi, aga muidugi: see oli väga naljakas," ütleb Mäggi.

Jaga artiklit

113 kommentaari

P
Polegi enam midagi vaadata, käib lõputu labane tsirkus.  /   07:25, 22. apr 2017
Lugupeetud Janek Mäggi. Oletame, et Teid kutsutakse RIIKLIKKU telekanalisse rääkima prognoositavatest valimistulemustest. Antakse teile teada teemad ja valmistute kodus põhjalikult neist rääkima. Istute stuudios toolile ja olete valmis esinema. Ning siis teatab saatejuht otseeetris süüdimatult, et igava valimisteema asemel räägime täna hoopis saatekülalise aluspesu eelistustest. Kui sageli vahetate, millste firmade toodangut eelistate. Kas oleks naljkas, kas meenutaks paroodiasaadet? See, et riigitelevisioon nii madalale on laskunud ei ole üldse naljakas. Riigitelevisioonilt oodatakse usaldusväärsust ja kompetentsust. Riigitelevisioon ei tohi uuristada riigivõimu. Kui Ratas on üks õige, munadega mees, pealegi veel peaminister, siis esmaspäeva hommikul poleks ei ERR-i juhil ega reporter Kuusel enam telemajasse asja. Aga vaevalt ta julgeb. Uuenenud AK taustavärvid näitavad selgesti, milliste jõududega tal tuleks seepeale rinda pista. Ja nende vastu ei saa, sest need jõud dikteerivad tänapäeva eesti elu.
N
njah  /   10:48, 21. apr 2017
Mida nüüd osatada! Ega see Rõivas omalajal parem polnud. Samasugune poliitkorrektne hülgemöla.
Ratas jäi vähemalt viisakaks, Rõivas läks aga ülbekls.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis