2
fotot

Rahandusminister Sven Sester kinnitas tänasel valitsuse pressikonverentsil, et magustatud suhkrujoogid maksustatakse, kuid maksumäärad on seni arvatust siiski madalamad.

“Oleme pidanud aktiivselt läbirääkimisi tootjatega, keda see puudutab ja valitsus leidis võimaluse tulla maksudes allapoole,” märkis Sester.

Nn suhkrumaksu kontseptsioon näeb ette, et magustatud jooke, mille suhkrusisaldus on 0-5 grammi 100 milliliitri kohta, ei maksustata. Suurema suhkrusisaldusega jookidele hakkab kehtima aga kaheetapiline maksumäär, mida minister ei täpsustanud.

“See on suund, millega me tahame ka tootjaid suunata magustatud suhkrujookides suhkrusisalduse vähendamisele. Kuid maksumäärad saavad olema spekuleeritud määradest selgelt madalamal tasemel,” ütles minister.

Sester lisas veel, et riigieelarve katteallikana välja pakutud automaksust loobutakse.

Sesteri sõnul on valitsuse maksupoliitika tervik ja suunatud sellele, et majandus kasvaks. “Muudatused maksupoliitikas teevad maksustruktuuri majanduskasvu suhtes sõbralikumaks: vähenevad maksud sissetulekutelt ja kasvavad maksud tarbimisele,” ütles Sester.

Siseminister Andres Anvelt tõi tähelepanuväärse punktina välja, et kaitseministeeriumilt tuli lisavahendite taotlus liitlasvägedega seonduvate kulude jaoks. “Valitsus leppis sellega kokku, et peaaegu miljon eurot eraldatakse NATO lahingugrupi kulude katteks," ütles Anvelt.

Valitsus leppis eilsel kabinetinõupidamisel kokku aastate 2018–2021 riigi eelarvestrateegia põhimõtted, mis on aluseks järgmise nelja aasta riigi rahalistele plaanidele. Kokku lepiti nelja aasta eelarvepositsiooni eesmärk ja olulisemad investeeringud.

Jaga artiklit

34 kommentaari

A
ain  /   14:11, 21. apr 2017
iga riik toitku -katku ise omad södurid-miks peame okupante ülal pidama`???
I
irw  /   12:47, 21. apr 2017
Äkki teeks soolamaksu kah--see lupjab veresooni..või siis suhkruhaigete maksu--neil ju suhkrut hullult sees--Seda annaks veel arendada--kõnniteemaks-üle teatud kaalu lõhuvad ju neid....Aga krt ma parem ei anna ideesid,muidu veel teevad midagi ära kah:D

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis