Foto on illustratiivne. (TEET MALSROOS)

Eile sai Orissaares ametliku seltsidaami tunnistuse 15 pensionäri. Seltsidaamide kursuse eestvedaja ja osaleja Maaja Vabriti sõnul oskab koolituse lõpetaja rohkem kuulata teist inimest, ennast hoida, paremini suhelda, näha probleemi, abivajajaid abini suunata, nõustada ja olla tänulik. 

Praegu saavad eakad seltsidaamid teha tööd vabatahtlikult, aidates eakaaslasi.
"Võibolla tulevad uued koolitused ja võibolla saavad nad siis juba ka tööpõllule minna, kes tahavad," arutles koolituse eestvedaja, edastab Meie Maa.

Kõige vanem koolitusel osaleja oli 81-aastane.

Jaga artiklit

5 kommentaari

M
mnjah  /   19:24, 10. juuli 2017
Mul on ka üks tuttav pensinär, kes tahab saada seltsidaamiks, ütles, et suu ei seisa kinni, aga dokument puudu.
P
peaaegu pensionär  /   08:34, 21. apr 2017
Me kõik saame vanaks. Ühel hetkel võid leida end päris üksi. Eakaaslased kaovad üksteise järel igaviku teele, lapsed ja lapselapsed on kaugel või neid ei olegi. Minu onu on nüüdseks juba kümmekond aastat maamullas. Mäletan kui ta ütles, et vana ja pensionär olemisel pole viga midagi, kui sul on keegi kellega suhelda. Tal ei olnud peret ega lapsi. Elas Tallinnas. Mida vanemaks sai
seda väiksemaks jäi suhtlusringkond. Majarahvas Lasnamäel vene rahvusest. Ainuke asi oligi mille üle ta kurtis, et pole kedagi kellega juttu ajada. Ta oli väga tagasihoidlik inimene. Ma arvan, et väga tore ettevõtmine ja võiks olla ka selliseid härrasid.

Päevatoimetaja

Denes Kattago
Telefon 51993733
denes.kattago@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis