Eesti uudised

Opositsioonierakonnad nõuavad täna Sarapuu tagasiastumist (4)

Toimetas Maria Rozbaum, 20. aprill 2017, 10:36
ARVO SARAPUU Foto: Martin Ahven
Opositsioonierakonnad (SDE, IRL ja RE) nõuavad tänasel volikogu istungil umbusaldusavaldusega abilinnapea Arvo Sarapuu tagasiastumist. Vahetult enne istungit, kell 15.00 kogunevad kolm erakonda ühisele meeleavaldusele, kus nõuavad korda Tallinna prügimajanduses."Seaduse järgi on jäätmevedu elutähtis teenus, nagu ka politsei või kiirabi. Arvo Sarapuu korraldatud prügivedu näib pigem klassikalise itaalia maffia tegevusena, mis põhjustab halvimal juhul linlastele tervisehädasid, aga kindlasti kätkeb endas Tallinnale olulist maineriski," ütleb sotsiaaldemokraatide fraktsiooni liige Hanno Matto.

"Korruptiivne kaos, mis on keskerakondliku linnajuhtimise tulemusena Tallinna prügimajanduses tekitatud, peab lõppema ja ei ole mõeldav, et abilinnapea Arvo Sarapuu jätkab linnajuhina. Maksumaksja raha ei tohi kasutada endale kasulike ettevõtete tegevuse toetamiseks, vaid kvaliteetsete teenuste pakkumiseks," lisab Matto. 

Samal teemal

"Avalik sektor peab olema läbipaistev ning aus!"

 "Mina usun, et Tallinn võiks olla parim pealinn Euroopas, kus on ettevõtlusvabadus ning linlastel on hea ja puhas koht kus elada. Tänane korruptiivne linnavõim seda kahjuks ei võimalda," ütleb IRLi fraktsiooni esimees Madis Kübar.

"Kuigi Arvo Sarapuu on end väidetavalt tänaseks oma äridest taandanud, siis skeemid töötavad ju edasi, lihtsalt läbi pereliikmete. Tänane olukord on lubamatu ja Tallinna linn vajab kiiresti uut linnapead ja abilinnapead!" lisab Kübar. 

"Tänane olukord Tallinna prügimajanduses tõestab järjekordselt, et Tallinna Linnavalitsus ajab asju hämaral ning linnaelanike eest varjatud viisil. Prügimajanduse eest vastutav abilinnapea Arvo Sarapuu peab lähtuma oma töös linnaelanike huvidest, mitte isiklikest ärihuvidest," selgitab Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Ants Leemets.

"Kui abilinnapea seda teha ei suuda, ei saa ta paraku oma kohal jätkata," on Leemets veendunud. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee