olge mureta, keskerakond aitab. Nemad ei liiguta lillel vartki ilma rahva tahteta. Jüri, Kadri ja Mailis. nende tegevus oli, on ja saab ka edaspidi olema õilis!
Kokku muidugi lüüa,kes seda ametnike karja ikka ülal jõuab pidada ,maksumaksjaid jääb iga päevaga vähemaks ,iive negatiivne ,penskareid tuleb aina juurde.
Kui Ülenurme Kambjaga liidetakse,siis Tõrvandi jääb küll veel rohkem ääremaaks, kui ta seda praegu on. Oleme küll Tartu külje all, kuid tunne on,nagu elaks kuskil äärealal. Rahvast tuleb järjest juurde,aga korralikku kauplustki pole. Kui nüüd uus algkool valmis saab, siis polegi enam midagi. Jääb paar söögikohta ja üks pisike erapood hirmkallite hindadega. Kui praegu läheb põhiaur kõik Ülenurme keskusesse, Tõrvandi ja Külitse on vaeslapse ossa jäänud, siis,mis pärast liitmist saab?
Ülenurmest küll aru ei saa. Linnaäärne magala, tööl käiakse põhiliselt linnas ehk suuremas poes ka. Miks ei võiks üldse Tartuga ühineda. Vallavalitusel võttis nii kaua aega, et hakata algkooli ehitama. Vallavalitsus muretseb vaid oma koha pärast. Kambja võiks kaugemal omaette küll olla.
Kas keegi paneks kõik (+) ja (-) kirja, mis selle ühinemisega kaasneksid!? Või vähemalt seletaks ära, mis hakkab toimuma!? : Kohatasud, erinevad toetused, huviringid, koolielu, ühistransport, haljastus, teede hooldus- ja remont, suhtlus ametnikega jne jne! Neid valdkondi on nii kuramuse palju, et ei oskagi kohe kuskilt ise pihta hakata! OK...Lohkva on samahästi kui Tartu linn, kuid siin on hea rahulik ja ei tahaks mitte linna alla minna!
Kes luges kokku (`+) j (-) rahva raha Utahi liivadesse mattes,EA loopides, Rail Balticut planeerides. Loetakse kokku vaid isiklikku kasu. Muu üle arvestust ei peeta.
Kambja on tõesti arengut teinud kõvasti,sest ehitas uue korraliku koolimaja,suur spordimaja,kirik,mida võiks rohkem kasutada ka kontserdite läbiviimiseks, suur kauplus jt .Kambja võiks jääda iseseisvaks vallaks. Kodutuid neil pole, sest kõik joodikud saavad toetusi ja kütte kätte. Sotsiaalsüsteem tõesti toimib. Miks seda tõesti tahetakse lõhkuda?
seda et tegu ju linnalähedaste valdadega. Enam-vähem selge, et elamuehitus hoogustub peagi ka Kambja kandis. Pealegi on see 3000-4000 elanikuga Kambja vald päris monoliitine, vallavanem on pikemat aega endine sovhoosi direktor, kes elanikest hoolib. Vald hoiab isegi kümnekonna lapsega Unipiha algkooli elus, tõenäoliselt üht viimastest väikestest maa algkoolidest.
Kambja oli majanduslikult tugev ja kõva sõna eesti ajaloos, mida kajastab ka kahelööviga kirik. Haldusreform on kujunenud naeruväärsuse pujändiks, kus viiakse läbi rahvahääletusi mis lõppude-lõpuks ei maksa midagi.
mõte on ikka, et jääks üks vallavalitsus, aga mitte ei pea maksma palka kahele. Ülenurme võiks liita Tartuga, niikuinii on juba äärelinn. Kambja ja Nõo võiksid ühineda omavahel või siis jääda omaette. Nõo võiks ehk ka Tartuga ühineda.
Mari, Kambja ja Nõo vahet on tõesti ehk 10 km, kuid ajalooliselt on need olnud eraldi ja suured kihelkonnad. Mingit suurt läbikäimist neil omavahel ei ole. Elvaga on mõlemal rohkem ühist, Tartust rääkimata.
Keegi ei taha liituda suurvallaks, kus kogu asjaajamine nihkub inimestest kaugemale, teenuste kvaliteet langeb. Kui elanikkond on jõukas saadakse ka vähem kui 5000 inimesega vallas hakkama.
Tänane Objektiiv.ee kirjutab eestlaste patoloogilisest orjameelsusest. Aga on leidunud ka ülekohtule vastuhakkajaid. Võtke eeskujuks Velise vabariik - võib olla esimene vabariik üldse ajaloolisel Eesti alal. Loodi see konkreetselt Velise vallas Läänemaal Märjamaa kandis 1905. aastal. http://www.eestiloodus.ee/artikkel1736_1710.html (ülalt kuues lõik).
vabariike oli 1905 siiski veel. Koerus näiteks ja mujalgi. Jäid need vabariigid siiski üksikute tegelaste projektideks. 1905. aastast kahjuks me veel palju ei tea.
Päris kindlasti muutuvad paljud asjad ja mitte paremuse poole. Ilmselt esimese asjana tõuseb näiteks lasteaia kohatasu kolmekordseks nagu on Tartus praegu Luunjaga võrreldes. Täpselt ei tea ju mitte keegi, mis saama hakkab, aga Tartu nõudmine on, et kõik nende määrused jäävad kehtima, valla omad aga tühistatakse. Linnainimene ilmselt ei teagi, mis asi on kogukonnatunne ja miks inimesed käivadki vallamajas või loevad kohalikku ajalehte, ajavad oma valla asju ja tunnevad ennast seal hästi. Suure linna ühe kõvalise osana ei toimiks ilmselt paljud asjad enam selliselt ja linnavalitsuses ei huvita kedagi, kas vanamemmede ukse alt lumi ära lükatakse või kuidas metsatalude lapsed kooli saavad.
Ega sealt midagi paremat tulla ei saa tõesti - pigem ääremaastuvad äärealad veelgi... Seoses sellega olen harjunud kõigega ise hakkama saama. Ei ela küll maantee/tänava ääres, aga linnas peab talvel rookima lumest ka linnamaad. Küsimusi on palju ja vastuseid ei tea neile keegi. Sellepärast ka pessimism.
Kõik on õige. Ülenurmes ei ole kirikut. Keskuseks saabki see koht kus on korralik kirik ja rahval sellele vaba juurdepääs. Kambjas on ilus kirik ja hea juurdepääs kõigil, seepärast saabi Kambja uue valla nimeks.
koondatakse maid ja valdu,,,miks ei saa siis koondada ka toompeal rahvast??? jätta sinna ainult 21 asjalikku inimest kes töesti hoolivad maast ja rahvast!?kas keegi vötaks ette allkirjade kogumise selles küsimuses-mina annaks kohe oma allkirja!!!
Loomulikult ei suuda nad seal oma ridu kahandada, nad ju nii tegusad ja vajalikud. Kui valitsus arvaks teisiti, siis nad teeksid ka ettepaneku, aga kus sa sellega. Kellele kuulub lause - tyy tegi ahvist (inimese) riigikogulase, et viimane saaks rahus istuda/puhata. Kas nii?
KOMMENTAARID (46)