Eesti uudised

9. mai magusamad kogunemiskohad on juba varakult kinni pandud (7)

Denes Kattago, 20. aprill 2017 04:00
Punaveteranid tähistavad oma võidupüha Aljoša juures.Foto: Tiina Kõrtsini
Valdavalt muukeelsed aktivistid tähistavad Tallinnas 9. mail kärarikkalt Punaarmee võitu Hitleri Saksamaa üle. Koos pronkssõduri minemaviimisega tõrjuti nad küll bussijaama tagusele alale ja samal ajal tähistatakse linnasüdames hoopis Euroopa päeva.

Kõige magusama tüki Tallinna südamest – rahvusraamatukogu esine – Kaarli pst – Vabaduse väljak – Komandandi tee – Hirvepargi vaheline ala – on endale politseis broneerinud kireva minevikuga Elmo Ant, kes on varem kandnud nime Valdo Paddar.

Elmo Ant Foto: Martin Dremljuga / / Ekspress Meedia

Elmo Ant tunnistab, et tegi broneeringu igaks juhuks ja ütleb idamaise nalja: "Selleks, et Bagdadis oleks rahulik, tuleb kuulutada välja öörahu."

Täpne kava pole paigas, aga Ant riikliku üritusega konkureerida ei kavatse. "Võidu jooksma ma ühegi [peaminister Jüri] Ratase tiimiga ei hakka. Ega see Euroopa eest ära jookse."

Kaarli puiestee alale on kõigil erakondadel võimalik oma telgiga tulla, rääkida Euroopast ja kinkida meeneid. "Ma ise olen erakondadeväline ja ei kuulu kuhugi juba aastaid. Euroopa päev ei ole minu jaoks ainult Euroopa Liidu päev, kui meelde tuletada Gustav Suitsu ütelust "Olgem eestlased, aga saagem ka eurooplasteks!" Hirvepargi kandis on plaanis meenutada ka seda Euroopa poolt, mida me vaikselt kaotama hakkame – rahvuskonservatiivset poolt."

Rahvusraamatukogu ees oleks tema kava kohaselt vaba kogunemise ala, midagi Hyde Parki taolist. 

Euroopa Komisjoni korraldatava Euroopa päeva keskne tähistamine on seekord Tallinnas Vabaduse väljakul laupäeval, 6. mail kella 11–16. Tavapäraselt on kavas lõbus passimäng tingliku Euroopa passiga, millega saab külastada saatkondi ning nende esindusi Vabaduse väljakul ja koguda templeid. Ürituse lõpus loositakse osalejate vahel auhinnad. Kõige lõpuks on kontsert.

Punaveteranid ja nende sõbrad on endale broneerinud 8. ja 9. maiks bussijaama taguse ala Sõjaväekalmistu ees, kuhu kümme aastat tagasi viidi pronkssõdur. Oma avaliku koosoleku on pärastlõunast alates politseis registreerinud nii Öise Vahtkonnaga seotud seltskond kui ka MTÜ Venemaa Kaasmaalased Euroopas.

Samal teemal

22.04.2017
"Nüüd on vaja ruttu teha! Teist valikut pole!"