Siiri Oviir (Stanislav Moshkov)

Eesti naisliidu esinaine Siiri Oviir oli täna külaline "Ringvaates", kus selgitas, et peab abielunõuet aasta ema tiitlile kandideerimisel põhjendatuks. Tema sõnul võib üksikemal olla palju lapsi, kuid aasta ema tiitlile ta siiski sobilik kandidaat ei ole.

"Meil on kogu aeg olnud selline soov valida aasta ema või siis aasta isa abielus olevate perede hulgast," rääkis Oviir.

"25 aastat tagasi algas Eestis aeg, kui vabanesime ja kõik oli lubatud. Õigusi oli rohkem kui kohustusi ja vastutust. Ilmselt vaataja ka mäletab aega, kus kõik värvilised seltskonnajakirjade kaaned olid täis pilte, kus keskeas või veidi üle keskea mees läks uuele ringile. See hakkas muutuma trendiks ja sellega demoraliseeriti abielu ning püsivaid armastavaid suhteid. Siis Naisliit otsustaski, et abielu on ka väärtus ja laste jaoks parim variant," selgitas Oviir. 

"Meie eesmärk on väärtustada perekonnaelu ja laste kasvatamist, mitte lihtsalt emaks olemist," ütles Oviir lisades, et abielud on siiski püsivamad kui lihtsalt suhted ja kooselud.

"Oleme taotlenud parimat võimalikku lastele. Te ei kujuta ju ette, et me valiksime aasta emaks naise, kellel on küll, tõesti, jah, palju lapsi, kuid igal jõululaupäeval tutvustatakse uut isa," ütles Oviir. "Kuskile tuleb piir tõmmata."

"See ei olnud ühe inimese otsus, ei kolme inimese otsus. Naisliit on suur ja vana organisatsioon," selgitas Oviir statuudi tagamaid.

"Meil on (nõue), et on abielust sündinud lapsed, nad on kasvatatud tubliks. Et on ühest abielust, teisest abielust, et on kärgpere – see on võimalik," vastas Oviir saatejuhi küsimusele, ega kõik lapsed pea tingimata samast abielust olema sündinud. 

Jaga artiklit

154 kommentaari

L
LEENA  /   18:06, 22. apr 2017
Enamus ju üksikemad,ka abielus olles,isad ehitavad Soomes.
A
Austatud Oviir  /   13:00, 22. apr 2017
Mina olen uksik ema laps. Mu ema ei ole riigilt kunagi votnud uhtegi senti et oma lapsi ules tuua.
Oskab puid langetada ja teeb koik maatood ara. See et mees ei olnud mees ei ole tema suu.
Kui sul on Aasta ema tiitel siis 10 lapsega uksik ema kes toidu lauale toob vaarib seda rohkem kui keegi teine siin maamunal.
Jarelikult on sul vaja teist tiitlit mis utleb eeskujuliku Pere Tiitel. Mida siis esitletakse nagu igal laupaeval uus mees.
Sa peaks motlema enne kui kedagi mitmemehe magajaks temdeldad. Habi ja sa oled veel naiste uhingu liige.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis