(Facebook/Sergei Metlev)

Vabaerakonna fraktsiooni nõuniku Sergei Metlevi sõnul üritab Keskerakond luua Eestis uut reaalsust, otsustades anda Tallinna teenetemärgi kapo poolt pikalt jälgitud Kremli mõjuagendile Aleksei Semjonovile.

"Keskerakond lahendab selliselt Mihhail Kõlvarti ja Yana Toomiga seotud maineprobleeme, Eesti huve eirates ja lõimumist kahjustades. Toom esineb pidevalt Kremli-meelsete avaldustega ja tekitab peaminister Ratase ümber dissonantsi. Lahenduseks valiti ilmselt seda, et sarnase jutuga tüüpidest tehakse lugupeetud ühiskonnategelasi, et Toomid ja Kõlvartid ei tunduks enam nii radikaalsed. Vene hääled peos ja eestlased ei ärritu enam, mõtleb Keskerakond. Otsige lolle mujal!" ütles Metlev.

Metlevi sõnul on Semjonovi puhul tegemist KGB-mentaliteediga tegelasega. "Ta on esitanud Eestit rahvusvahelistel konverentsidel venelasi ahistava natsiriigina ning maalinud kohalikele venelastele lootusetust ja viha täis pilti Eesti ühiskonnast ehk aidanud kaasa rahvuste vahelise tüli õhutamisele. Keskerakondliku Tallinna linnavalitsuse otsus tunnustada Semjonovit teenetemärgiga tõstab ta sõnumit esile ning muudab tema isikut justkui salongikõlblikuks," ütles Metlev.

"Minu soovitus Tallinna linnahaldur Taavi Aasale ja peaminister Ratasele on lihtne – andke ka Vladimir Putinile Tallinna teenetemärk ja lõpetame selle Keskerakonna uuenemise saaga ära. Pole vahet, kas annad medali näpule või tervele käele. Kapis on pime ja paha, sealt tuleb välja tulla," sõnas Metlev.

Jaga artiklit

66 kommentaari

Ä
Ärge lahmige  /   15:06, 21. apr 2017
Semjonovit on autasustatud ka Rõiva-valitsus. Kui refid tegid, siis oli OK?
  /   09:56, 21. apr 2017
eestis on kaks klouni metlev ja kristapovits

Päevatoimetaja

Denes Kattago
Telefon 51993733
denes.kattago@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis