Kinnisvara uudised
city24 pilt (city24)

Ettevõtluskõrgkooli Mainor magistrandi Kaido Kabrali sõnul ei tea inimesed, et Tallinnas ja Tartus võib drooni lennutada ainult Lennuameti loaga ning ette teavitades.

Kaido Kabrali hinnangul on droonidest saanud linlaste lemmikloomad, kuid inimeste teadlikkus lennuseadusest ei ole kasvanud samas tempos droonide arvukusega. “Droon on õhus nii nagu iga teine lennumasin ja sellele kehtivad küllalt ranged eeskirjad,” ütles Kabral.

“Lennuseaduse kohaselt kehtivad lisaks pea kogu Tallinnale ja Tartule teatud aegadel ka Pärnus, Kuressaares, Kärdlas ja mujal Eestis kontrollitud õhuruumi nõuded ning drooni lennutamine oma suva järgi ei ole lubatud. Sellistes kohtades peab lennutamiseks kõigepealt taotlema aastase kestvusega loa ja maksma 45 eurot riigilõivu,” rääkis Kabral.

“Lennujuhid peavad kontrollitavas õhutsoonis olema ohutuse tagamiseks teadlikud kõikidest lennuvõimelistest masinatest Isegi kui droon on tikutoosisuurune, tuleb sellises piirkonnas taotleda Lennuameti luba igale lennule vähemalt kolm päeva ette. Kui tõustakse maapinnast kõrgemale kui 150 meetrit, siis lausa nädal aega ette,” ütles Kabral.

Loe lennuameti droonide lennutamise nõudeid siit.

Foto: aircam.ee

Jaga artiklit

5 kommentaari

O
oik  /   10:23, 21. apr 2017
Tüüpiline eestlaslik agarus keelata juba eos kõik ära, sest iial ei tea mis juhtuda võib. Pea kõikides USA suurlinnades ei ole mingi probleem drooni lennutada, juhul muidugi kui sa kuhugi lennuvälja või teise inimese akna alla terroriseerima ei lähe.
N
nii on  /   19:27, 20. apr 2017
me lennutame oma aias droonikest ja ka mudellennukeid väikseid ja alati teatame lennuametit, et nüüd mängime mänguasjadega. Samuti paberlaternat lennutades alati maksame obrokit ! Riik tahab raha saada ja raha peab ta saama !

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis