(ALDO LUUD)

Värske PISA heaoluraporti kohaselt on Eesti kooliõpilaste rahulolu eluga üle keskmise. Samas nendib raport, et 72 uuringus osalenud riigi seas on Eesti koolikiusamiseindeksi järgi koos Šveitsiga 12.-13. kohal. Meile järgneb Soome. PISA 2015 test uuris õpilastelt, kas nad on kogenud füüsilist, suulist ja suhetega seotud kiusamist viimasel aastal. 9,5% uuringus osalenud õpilastest väidab, et nad on koolikiusamist kogenud. Eri kiusamisliikidest on enim kogetud suulist – narrimist või kuulujuttude levitamist.

Kuigi 74 protsenti Eesti õpilastest on oma eluga väga rahul või rahul, viitab haridus- ja teadusminister Mailis Reps kitsaskohtadele. „Oleme koostöös partneritega viimas kiusamisvastaseid tegevusi kõikidesse lasteaedadesse ja koolidesse ning on hea meel, et ka PISA seda vajadust kinnitab,“ ütles minister.

Koolikiusamisest Eestis on kirjutatud raamatuid ja vändatud filme, kuid täielik hoop on, et õpilasi kiustakse ka ühes maailma demokraatlikumas ja jõukamas riigis – Šveitsis.

Koolikiusamise täielik seljatamine võtab veel aega, kuid seni võivad lapsed end lohutada sellega, et neid ootavad peagi ees toredad suulise kiusamise vabad töökohad ning sada protsenti rahulolu eluga.

Jaga artiklit

4 kommentaari

T
Taguge omale kolusse,  /   08:06, 20. apr 2017
et selline mõiste nagu "koolikiusamine", on loodusnähe ja ei kao kunagi. Näiteks: Suurem taim lämmatab väiksema. Kiskja murrab nõrgema. Ülemus on ninakas alluva vastu. Ja nüüd poliitika. Kõige suuremat kiusu ajavad just poliitikud. Mida suurem nina, seda suurem kühvel p....a pildumiseks. Ja mis on koolikiusamine? Ikka alt üles ja ülevalt alla teise maha materdamine. Kas tahate ketist ühe lüli välja lõigata ja kett peab veel koos püsima? Tühja tünni kõmin, see n.n. "koolikiusamine"!
K
Koolikiusajad on Õhtulehe ametis kirjutajad.  /   07:42, 20. apr 2017
Esiteks hulgaliselt kirjavigu kuna koolis korralikult ei õpitud ja teiseks igasugune laimamine.kiusamine ja labasus on igapäevane.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis